Ay tutulması hayatımızı nasıl etkileyecek

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Astrolojide tutulmalar önemli süreçlerin başlangıçlarına ve bitişlerine işaret ederler; en önemlisi de kadersel sayılabilecek etkileri bulunmaktadır.

Astrolog Hande Kazanova; ‘Bu sabah saat 09.42 itibarıyla Terazi burcunda bir tam ay tutulması yaşanıyor’. Ay tutulmaları daha çok halkı ve duygusal konuları karşımıza çıkaran olayları içinde barındırır. Eğer kişisel haritalarımızda tutulma, Güneş, Ay ve diğer gezegenlerle birleşiyorsa, evine bağlı olarak büyük değişimleri ve dönüşümleri hayatımıza getirebilir.

Terazi burcunda ay tutulması

Bu tutulma 25 derece Terazi burcunda oluşuyor. Terazi burcu her tür ilişkiyi, ortaklı işleri, evlilikleri, adaleti, hukuki konuları, diplomasiyi, estetik değerleri, sanatı, aşkı ve uyumu temsil eder. Tüm bu saydığım konuların bu tutulmada önem kazanacağını ama Mars’ın da Terazi burcunda gerilediğini düşünürsek bazı olaylarda dengeleri sağlamakta zorlanacağımızın altını çizmekte.

Tutulma anının derecesine bakarsak tutulma anında 08 derece Yengeç olduğunu görüyoruz. Belki tutulma Türkiye’den izlenmeyecek ama İstanbul ve Ankara lokasyonlarına göre Türkiye haritasının yükselen derecesinde oluşacak. Bu dönem yaşayacağımız olaylar fazlasıyla önemli olacak. Tutulma haritasına göre tutulma 5. evi etkileyecek. Dünya astrolojisinde, 5. ev sanatçılar, elçiler, diplomatlar, eğlence ve park alanları, avm’ler, çocuklarla, okullarla, tiyatro, spekülatif işler ve oyuncularla, ilgilidir. Bu alanlarda bazı noktalarda zorlayıcı, kısıtlayıcı kararlar alınabilir veya bu alanlarda bazı beklenmedik olaylar yaşayabiliriz. Daha önceden alınmış bazı kararların uygulanması da söz konusu olabilir.

Tutulma Terazi burcunda olduğundan, Terazinin yöneticisi Venüs Balık burcunda ve Jüpiter’e üçgene gidiyor olacak. Özellikle eğitim, seyahat, yabancılarla yapılacak ticari konularda güzel gelişmeler yaşanabilir. Yine dini oluşumlar, halkın dini konularda alınan kararları desteklemesi ve bazı yaptırımlardan memnun olması söz konusu olabilir. Merkür’ün tutulma günü Uranüs’le birleşmesi, 10. evde yer alması kanunları yapan devletin ve hükümetin beklenmedik olaylarla karşılaşması ve ani kararlar alması anlamına gelebilir. Yine tutulmadan birgün sonra devrede olacak Merkür Mars karşıtlığını da devreye sokarsak, hükümet ve muhalefet alanında sürtüşmelerin, çekişmelerin fazlasıyla öne çıkacağını söyleyebiliriz. Bazı eski konu ve olayların yeniden gündeme gelmesi ve muhalefet tarafından getirilmesi, hükümet kanadını sinirli ve agresif kılabilir.

Ne yaşarsak yaşayalım bu tutulma sırasında ve Nisan ayı içinde gökyüzünde oluşacak büyük grand crossla bu ayın ilginç olaylara, kışkırtıcı durumlara açık olacağını görüyoruz. 21 Nisan’da yine sahnede olacak olan Uranüs-Plüton karesi, bizi ve toplumumuzu bazı olaylarla yine değiştirecek ve dönüştürecek. Krizlere, başkaldırmalara ve bizi zorlayan, sınırlayan konu ve kişilere tepki göstermek önem kazanabilir. Bu dönemde mümkün olduğunca sakin ve sağduyulu hareket etmeli ve dolduruşlara gelmemeliyiz.

 

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.