Ay Burcunun Önemi ve Bize Verdiği Özellikler

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Güneş burcumuz karakterimizden öte bilgi veremez aynı şekilde yükselen burcumuzda tek değerlendirmede kişiyi tam manasıyla yansıtmaz bu sebepten kişiler burçlarından çok farklı kişiliklerinin olduklarını söylerler. Ancak bu üç öğenin yani güneş ay ve yükselen burcuna bakılarak kişinin doğru bir analizi yapılabilir ve doğum haritası çıkarılabilir. Genel manada birbirinden ayıran özelliği güneş burcu karakteri mizacı yükselen burcu dışarıya verdiğimiz izlenimi ay burcu ise içsel dünyamızı yansıtır.

Doğum haritasında kişi en çok etkileyen astrolojik göstergelerden biri ay burcunuzdur. Ay burcunuz ayın doğduğunuz andaki hangi takımyıldızının yani burcun önünde durduğuna göre belirlenir. Ay 2,5 günde bir burç değiştirdiği için doğum saatini bilmeyen kişilerin ay burcunu hesaplaması mümkündür.

Ay burcu dişildir bu yüzden erkek haritalarında eş ya da anneyle alakalı bilgileri bize verir. Yorumlanmasında, güneş burcumuz yani asli burcumuz dışa dönük bizi, bilinçli yönelimlerimizi anlatırken ay burcu içe dönük bilinmeyen gizli kalmış iç dünyamızın yansımasıdır. Empati, otomatik duygusal tepkilerimiz, bilinçdışı dürtülerimiz gibi öğeleri bize anlatır. Kısaca otomatik duygusal tepkilerimizi ve içe dönük dişil enerjilerimizi anlatmaktadır.

Ay burcu psikolojik ve fiziksel durumlarımız hakkında bilgi vermektedir. Dişil özelliklerin burcu olduğu için özellikle kadınlarda dişil organları etkiler aynı zamanda psikolojik bağlamda da koşulsuz sevgi ihtiyacımızı, duygusal bağ kurma ihtiyaçlarımızı anlatmaktadır. Güneş burcu bilinçli yönelimlerimizin mantığımızın ve egomuzun göstergesiyken ay burcu duygular çocukluk ve aile ile ilgilidir.

More from the blog

Ay burcun neler söylüyor?

Nedir bu ay burcu? Güneş burcumuz mu bizi yansıtır, yükselenimiz mi yoksa ay burcumuz mu? tüm bunların cevabı için aşağıdaki yazımıza göz atınız.  Astrolojik anlamda...

Burçların Etkileri

Son zamanlarda burçlar hayatımızda daha büyük bir yer edindi. Hatta birçok insanın hayatına astroloji dünyası yön veriyor.

Venüs ile Jüpiter Buluşması Yeni Bir Lider Getirecek

Vedik (Hint) Astroloji sistemine göre 15 Temmuz 2015 tarihinde bolluk, şans, bereket, para, zenginlik, uzun yolculuklar, hukuk, inanç, spiritüellik gibi konulardan sorumlu gezegen Jüpiter...