Ay burcun neler söylüyor?

tarafından
95
Ay burcun neler söylüyor?
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Nedir bu ay burcu? Güneş burcumuz mu bizi yansıtır, yükselenimiz mi yoksa ay burcumuz mu? tüm bunların cevabı için aşağıdaki yazımıza göz atınız.

 Astrolojik anlamda Ay burcu doğduğunuz saate göre ayın konumunu veren burçtur. Aynı burca sahip olup da çok farklı olduğumuzu düşündüğümüz insanlar karşımıza çıkmıştır. Birçok kişinin burçlara inanmamasının nedeni de bu farklılıkları görmelerinden kaynaklanıyor olabilir.

Ay burcu bilinçaltı burcudur. İç dünyamız su yüzüne çıkarmadığımız ancak bizi yöneten güçlü duyguların burcudur. Nedeniniz anlayamadığınız korkular, tepkiler, davranışlar ay burcunun konumuna göre değişmektedir.

Ay Burcu Koç : Ay Koç’ta ise kişiye sabırsızlık, hareket, acelecilik gibi özellikler katar. Hareketsizlik rutin bir hayat kesinlikle onlara göre değildir. Sevmedikleri bir işte çalışmaları mümkün değildir. Eğer sevdiği bir işi yapıyorsa başarı kaçınılmazdır. Sabırsızlıkları çoğu zaman yanlış anlamalara kazalara ve stres altına girmelerine sebep olabilmektedir. Risk alma potansiyelleri yüksek olduğundan bu duygularına biraz ket vurması gerekir. Öncü bir burç olduğu için eleştirilmeye karşı oldukça hassastırlar. Böyle bir durumla karşılaştıklarında öfke nöbeti geçirebilirler. Duygularını o an hemen hissettirirler. Bu sebeple insanların arkasından iş çevirme konuşma gibi davranışlara gerek görmez aksine bunu gücünü kendine ispatlayamama gibi algılarlar. Narsisçe bir davranış olarak görünse de kartları açık oynaması arkadaşlık ilişkilerini güçlü tutar. Sevdiği kişilere karşı ne şartla olursa olsun yardım etmek için çabalarlar sabırsız özellikleri devreye girerek gereksiz tartışmaların içinde kendilerini bulabilirler.

Ay Burcu Boğa: Ay burcu boğa kişiye ise sakin, huzurlu aynı zamanda konforuna düşkün, engellenme dışında kolay kolay kendini üzmeyen bir yapı kazandırır. Onları kızdırıp üzebilecek konuların başında maddi durumunun bozulması, rutinini bozan durumlar olabilir. Ay bu konumda kişiye biraz tembellik verebilir bu sebeple gündelik işlerini sıraya koymalı önceliklerini iyi belirlemelidir. Kararlarında son derece tutarlı ve emindirler bir kez verdiği kararı kolay kolay değiştirmezler. Güzel bir çocukluk geçirmişlerdir genellikle sevgi dolu ailelerin çocuklarıdır. Eşyalarına ev ve iş düzenine özellikle rutinlerine karışılmadığı sürece oldukça uyumlu kişilerdir.

Ay Burcu İkizler: Ay burcu ikizler kişileri meraklı, hareketli ve İletişim yönleri oldukça kuvvetli kişilerdir. İletişimde oldukları kişilere sevecen ve candan davranırlar. Sıcakkanlı oluşları bazı kişilere yapmacık gelebilse de yaradılışları böyledir. Duygulanımı değişiklik gösterebilmektedir bugün doğru bulduğu şeyi ertesi gün yanlış bulabilir. Onlara göre değişmeyen tek şey değişkenliktir. Düşünsel boyutta kuşku ve kuruntuları çoktur. Her şeyi kontrol etme ve havailikten uzak durmalılar. Karşı fikirlere, yeniliklere, açık da olsa önce dinlemeyi öğrenmelidirler. Meraklı oluşları okuma-öğrenme konusunda destekleyici olur. Genel kültürleri merakları sayesinde zengin ve bilgi doludur.

Ay Burcu Yengeç: Ay bu konumda kendi evindedir. Sezgileri çok kuvvetlidir. Duyguların burcu yengeç, kişiye aşırı duygusallık, kırılganlık hisleri verir ki kendisi bile bundan şikayet eder. Sorunları dolaylı çözme eğilimden kurtulmalıdır. Zira bu kendisine anlaşılamama, adil olmayan bir dünyada yaşadığı ve yalnız kaldığı hissi verebilir. Ailevi durumlar her zaman gündemindedir çocukları eşi anne ve babası için kendisinden ödün verebilir. Ev kurma aile olmak istekleri erken yaşta evliliğe veya birden çok çocuk sahibi olma eğilimi getirir. Empati yetenekleri çok gelişmiştir. Kendisinin üzüleceği kırılabileceği durumları asla başkasına yapmazlar.

Ay Burcu Aslan: Sabit ve Öncü burç aslan kişiye liderlik, lükse düşkünlük, havailik, dikte edici tavırlar kazandırır. Her alanda kendini göstermek isteyen aslanlar kontrolü sağlayabileceğini anladıkları ortamlarda bir güneş gibi parlayabilirler. İkili ilişkilerde sempatik sevecen görünümleri kötülüğü hissettikleri anda biter; karşısındakine bir aslan gibi kükremelerine sebep olur. Zayıf yönlerini göstermekten kaçınır zira o bir aslandır karşındakinin onu küçümsemesine izin vermeyecektir. Kendine güveni tam olan aslanlar bazen aşırılığa kaçıp bencil tavırlar sergileyebilirler.

Ay Burcu Başak: Mükemmeliyetçi, pratik, organize edicidir. Gizli saklı karmaşık işler ona göre değildir. Her şeyin bir düzeni olmalıdır. Hemen hemen her konuda eleştireldir. Insanların kendilerini eleştirmemelerinden yanlışlarını düzeltmemelerinden yakınır dururlar. Koruma iç güdüleri yoğun olduğundan çocuklarına karşı korumacı tavır geliştirirler bu da çocuklarında öz güven kaybına neden olabilir. Dürüstlükleri çalışkanlıkları çok iyi yerlere gelmelerine neden olur.

Ay Burcu Terazi: Zarif, kibar, adil. Ay burcu terazide olan kişi empati duygusu gelişmiş, adil bir dünya savaşçılarıdır. Kararsızlıklarıyla nam salmış bir burç oluşu gündelik hayatta yanlış kararlar vermelerine neden olabilir. En basit görünen durumlarda bile kararsızlık yaşar günü kendilerine zindan edebilirler. Bakımlı, estetiğe düşkündür. Moda dünyasıyla yakından ilgilenir. En pahalı en kaliteliyi bir görüşte anlamakta ustadır. Sanatsal yönleri ağır bastığı için el becerileri ve hayal dünyaları oldukça zengindir. Kaba saba hoşgörüsüz insanlara tahammül edemez hemen ortamı terk etmek ister. Onları en çok sinirlendiren şey hoşgörüzlük ve adaletsizliktir.

Ay Burcu Akrep: Ay burcu Akrep derin duyguları olan şüpheci, meraklı ve kincidir. Kendilerinin oluşturduğu bir adalet dünyası vardır. Ya siyah ya beyazdır başka renklere görüşlere yer yoktur. Kin duygularına gem vuramaz kafasında olan neyse o en doğru olandır. Bilinmeyene merakları spritüel konularla ilgilenmelerine ölüm ve ötesi konuları çözümleme isteklerine sebep olur. Güvensizlik duyguları bazen paronoyaklık seviyesine yükselebilir. Şüpheleri ara sıra da haklı çıkarsa durumu daha fazla ciddiye alıp şüphe seviyesini arttırırlar. Bu da ikili ilişkilerinde sorun yaşamalarına sebep olur.

Ay Burcu Yay: Ay burcu terazi kişisi özgürlüğüne düşkün, seyahat delisi, sürekli devinim halinde hayatı dolu dolu yaşamayı seven kişilerdir. Merak duyguları sürekli araştırma öğrenme bilme isteğini körükler. Enerjisini daima olumlu yönde kullanmak ister ve bunu kolaylıkla başarır. Sıcakkanlı arkadaş canlısıdır ancak bir çok konuda sorumluluk almak isteyebilir. Bu da özgür doğalarından ileri gelir.

Ay Burcu Oğlak : Ay Burcuoğlak olan kişiler her şeyden önce iyi bir yöneticidirler. İş insanı dedikleri tam da oğlaklar için söylenmiştir. Sorumluluk alabilen güçlü, iradeli ve kendilerine güvenleri tamdır. Kendilerini dizginleme konusunda ustadırlar. Fevri insanlara karşı daima mesafelidirler. Toplumsal statü değer yargılarını etkiler. İyi bir eğitim iyi bir kariyer daima profesyonellik ay burcu oğlak olan kişilerde önemli değerlerdendir.

Ay Burcu Kova: Ay burcu Kova olan kişiler aklın, bilimselliğin, mantığın insanlarıdır. Çıkarcı, gününü düşünen, bilgisi ve kültürü ile onu ilerletemeyen insanlardan daima uzak durur. Olumlu acıları var ise çevresine duyarlı sevecen ve entelektüel olurlar ancak açıları olumsuz ise duyarsız ilgisiz ve soğuk biri halinde gelebilirler. Fizik, Matematik gibi bilimin birçok alanında başarılı olurlar.

Ay Burcu Balık: Ay burcu Balık olan kişiye duygusallık, derin bir sezgi gücü, hayalperestlik katar. Ruh dünyaları çalkantılıdır ay bu konumda kişiye melankolik bir etki verebilir. Hayatı sorgulama veya idealarındaki hayatın derin isteği ile yaşadığı hayatı benimsememe görülebilir. İyi huyları nazik tavırları çevreleri tarafından daima takdir görür. Kıskançlık duygularıyla asla çevresine zarar vermez.