Avrupa’nın Az Bilinen Büyüleyici Seyahat Bölgeleri

3.00 avg. rating (65% score) - 5 votes

Bugün ki içeriğimizde sizlerle birlikte Avrupa’nın az bilinen büyüleyici seyahat bölgeleri ile alakalı olarak öneriler sunacağız. Dünya genelinde o kadar büyüleyici yerler var ki birçok kişi bu bölgelerden bir haber. Sitemiz içerisinde bundan sonra seyahat önerileri konusunda da yeni fikirleri sizlere sunma yoluna gideceğiz.

Avrupa ülkeleri ile başlamak istedik. Avrupa kıtasında resimleri ile de büyüleyen, gittiğinizde sizleri hayrete düşürecek ve dönmek istemeyeceğiniz bazı bölgeler söz konusudur. Lafı uzatmadan hemen önerilerimize başlayalım.

İtalya – Alberobello

UNESCO Dünya Mirası listesinde en önemli yerlerden birisine sahip. Kendine has yapıları ile dikkatleri çeken Alberobello, taş kaldırım sokakları ve sıcak kanlı insanları ile birlikte turistik anlamda da dünya genelinde en popüler noktalarından birisi olarak dikkatleri çekiyor.

Karadağ – Kotor

Sırbistan’dan ayrılarak özerk bir bölge haline gelen Karadağ’ın en ilgi çekici bölgelerinden birisi olan Kotor, denize kıyısı olan bölgelerden birisidir. Sveti Stefan Adası, bu noktada bölgenin en çok dikkat çeken seçeneklerinden birisi olarak da dikkat çekiyor. Kotor, büyüleyici bir bölge.

Makedonya – Ohrid

Yine büyüleyici bölgelerden bir yenisi olarak karşımıza çıkıyor diyebiliriz. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesi içerisinde yer alan bölgelerden birisi. Yine denize kıyısı olan bu bölge, büyüleyici manzaları ile dikkatleri çekiyor. Ohrid Gölü’ne karşı muazzam bir şekilde vakit geçirmek ve anınızın tadını çıkararak yaşam bulmak, mükemmel bir seçenek olacak.

İsviçre – Lugano

İskandinav ülkelerinden birisi olan İsviçre’nin Lugano bölgesi, tepelere doğru yükselen bir yerleşim olarak adından ciddi anlamda söz ettiriyor. Lugano Gölü, bölgenin tüm büyüleyiciliği açısından ciddi anlamda fark yaratıyor diyebiliriz. Hal böyle olunca Avrupa’nın en büyüleyici bölgeleri arasında da ilk sıralarda yer alıyor.

İskoçya – Isle of Skye

Edinburgh, bu noktada bir kenara bırakılmalı. Gerçekten fark yaratan bir bölgeyi deneyim etmek istiyorsanız Isle of SKYE, bu anlamda ciddi şekilde fark yaratıyor. Şehir efsaneleri de hikayesini bizlere net olarak anlatıyor. Devlerin ve perilerin şehri ismi ile tanınan mükemmel bir nokta.

İtalya – Burano

İtalya’nın en renkli bölgelerinden birisi olarak dikkatleri çeken Burano, gondolları ve San Marco meydanı ile herkes için mükemmel bir bölge. Eğik çan kulesi, bölgenin en ciddi şekilde fark yaratan sembollerinden birisidir. Resminden de güzelliğini net bir şekilde anlayabileceksiniz.

Belçika – Dinant

Ardenler bölgesinde yer almakta olan Dinant, mükemmel ötesi bölgelerden bir diğeri olarak adından ciddi şekilde söz ettiriyor. Notre-Dame Kilisesi, bölgenin en önemli yapılarından birisi olarak dikkatleri çekerken yine göl kıyısı olması, çekiciliğini çok daha fazla arttıran seçeneklerden birisi olarak ön planda.

More from the blog

İstanbul’da Yetişkin Tramblon Parkı

Yeni nesil eğlence parkları arasında öne çıkan Flyzone Trambolin Parkı, birbirinden iddialı parkurlarıyla konuklarına çarpıcı bir deneyim sunuyor. Yüksek kalitedeki trambolinleri sayesinde ayaklarınızı yerden...

Şekillendirirken Bakım Yapan Dax Ürünleri

İçerdiği doğal yağlar ve özel bileşenler sayesinde saçlara mükemmel şekil veren, aynı zamanda saç sağlığını destekleyen Dax ürünleri Watsons'ta sizlerle. Bakım yağları ve şekillendirici...

Aracınızın Yağ Değişimini Güvenle Yapabilmeniz İçin Öneriler

Aracınızın periyodik bakımlarını uzman ellerde yaptırmak ömrünü uzatırken, güvenli ve konforlu bir sürüş deneyimi yaşamınıza olanak sağlar. Araç bakımının düzenli aralıklarla yapılması aynı zamanda...

Enterprise Rent A Car İzmir Araba Kiralama Hizmeti ile Kendinizi Yolculuğun Akışına Bırakın

Bazen bir yolculuğa çıkmak, yolun sizi götürdüğü yere gitmek istersiniz. Bazen de bir tatile çıkmak... Ve bu kez yolunuz İzmir’e düştü. Yolculuğu verimli geçirebilmek, zamanı iyi değerlendirmek...