Avrupa’da virüs alarmı!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

10 binden fazla kişi virüsten etkilenmiş olabilir

ABD’nin California eyaletindeki Yosemite Ulusal Parkı’nda çadırlarda kalan 10 binden fazla kişinin, hanta virüse maruz kalmış olabileceği açıklanmasının ve 2 bin 900 kişiye uyarı mektubu gönderilmesinin ardından yetkililer, virüsün çoğunluğu Avrupa’da olmak üzere 39 ülkeye yayılmış olabileceğini açıkladı.

Farelerden geçen virüsün diğer ülkelere yayılma ihtimalinin nedeni, Yosemite Ulusal Parkı’nda salgının olduğu düşünülen dönemde, başka Virüs nedeniyle şimdiye kadar ABD’de iki kişi öldü, dört kişi hasta.

Tedavisi olmayan hastalığın başkalarına da bulaşmış olabileceği ve bunun önümüzdeki haftalarda ortaya çıkacağı tahmin ediliyor.

1993 yılında bulunan virüs kaynaklı hastalık şimdiye dek California’da 64, ABD’de 590 kişinin ölümüne neden oldu.

Hastalığın kuluçka süresi 1-3 hafta arasında. Bu sürenin sonunda ortaya çıkan en belirgin semptomlar; yüksek ateş, üşüme titreme, halsizlik, yaygın adale ağrıları, baş ağrısı, karın ağrısı, bulantı, kusma ve ishal oluyor.

Kaynak:habertürk.com
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.