Asla Ben Yapmam Demeyin

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bağımlılık yaratan maddeler her geçen gün insan sağlığına zarar vermeye devam ediyor. Bu durumdan kurtulmak için öncelikle bağımlı olduğunu kabul etmek gerektiğini vurgulayan uzmanlar her gün binlerce insan destek almak için tedavi merkezlerinin kapısını çaldığını söylüyor.

Alkolün şiddete, suça, can ve mal kaybına neden olma ihtimalinin çok daha fazla olması, bu durumdan kurtulmanın ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyor. İstanbul’da yaşayan 36 yaşındaki Çiğdem Sönmez de hayatının 15 yılını alkol kullanarak geçirdi. Henüz 13 yaşındayken kullanmaya başladığı alkol, onu zamanla bir bağımlıya dönüştürdü. “İnsanlar pek çok hata yapar ama pek az insan yaptığı hatalardan ders alıp bunu insanların yararına kullanır” dedi.

Bağımlılıkta kurtulmak için zaman kaybetmemek gerektiğini söyleyen Sönmez, “İyileşmeye karar verdim ve araştırma yapmaya başladım. Psiko Akademi ile tanıştım ve hayatım yeni bir yaşam şeklini seçmemle birlikte buradan aldığım danışmanlık hizmeti ve bir mucize gibi hayatıma sağlık katan refleksoloji mucizesiyle tanışmış oldum. Bu tanışma sonrasında hem akıl ve şuur hem de fizyolojik sağlığıma kavuştum. Tüm bunlar bana cesaret verdi ve geleceğe dair umudum yeniden yeşerdi. Yarım bıraktığım birçok şeyi tamamlamaya başladım. Okul, iş, sosyal çevre, aile, hepsini sırasıyla yeniden kazanmaya başladım” dedi.

Bağımlılıktan kurtulmak için destek görmenin şart olduğunu böylece kolay atlatılacağını belirten Sönmez, refleksoloji desteği hakkında da şunları söyledi, “Yoksunluk dönemi başlarda çok zor geçti. Daha sonra refleksoloji ile tanıştım düzenli olarak aldığım tedavi yoksunluk dönemimde bana büyük destek sağladı. Refleksoloji vücutta detoks etkisi yapıyor. Bu süreci çok uzun zamanda atlatanlar var vücut bir türlü alkolden arınamıyor. Refleksoloji sayesinde ben bu süreci rahat geçirdim diyebilirim çünkü öncesinde çok sıkıntı çekiyordum. Bırakmak kolay demiyorum ama destek tedavilerin yardımı çok büyük.”

Bağımlı olduğunu fark ettikten sonra tedavi ve refleksoloji desteği almaya başlayan Sönmez, şimdi alkolden kurtulmak isteyenlere rehberlik ve danışmanlık hizmeti veriyor.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.