Arama Motoru Pazarlaması

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Arama Motorları Nasıl Çalışır

E-ticaret siteniz ya da web siteniz ya da blogunuz kısacası internette size ait bir web sitesinin olması arama motorları pazarlamasıyla ilgilenmenizi gerektirir. Web üzerinde en fazla aktif ziyaretçilerin geldiği kanallardan biri olan arama motorlarının doğasını bilmek daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlayacaktır.

Bu makalede arama motorlarının çalışma prensiplerinden bahsedeceğim. Arama motorları arama sonuçlarını 4 aşamadan sonra gösterir. Arama örümceklerinin gezmesi, indeksleme, sorgulama ve sıralama aşamalarıdır.

Spiderlar dediğimiz arama örümcekleri sürekli  webi gezerler ve yeni açılan bir sayfa ya da içeriği yakalar ve kaydeder. Ülkemizde en fazla kullanılan arama motoru Google’ın 3 çeşit spider ı vardır.

İndeksleme aşaması ikinci aşamadır. Bu aşamada örümceklerin kaydettiği veriler çok büyük bir veri bodrum escort bayan tabanına yazılır. Arama motorlarının veri tabanında olan sayfalar en son gösterim halini belleğinde tutar

Sorgulama aşaması üçüncü aşamasıdır. Arama motoruna kullanıcılar bir şey sorduğunda bu sorgu arama motoru indeksinde sorgulanır.

Sıralama aşaması da sorgulamada indeksde ki verilerin sıralanmasıdır. Genel olarak doğal arama sonuçları kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilir. Ancak son yıllarda sponsor bağlantılara da tık oranı artmıştır.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.