Aracınızın Yağ Değişimini Güvenle Yapabilmeniz İçin Öneriler

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Aracınızın periyodik bakımlarını uzman ellerde yaptırmak ömrünü uzatırken, güvenli ve konforlu bir sürüş deneyimi yaşamınıza olanak sağlar. Araç bakımının düzenli aralıklarla yapılması aynı zamanda yakıt tasarrufu ile çevre duyarlılığına da katkı sağlar. Periyodik bakımlarda uzman servisler, aracınızın yıpranan, bozulan, kapasitesi düşen parçalarını değiştirir. Araç bakımında mekanik aksamın gözden geçirilmesi yanında yağ değişimine ihtiyaç olup olmadığı da değerlendirilir. Aracın motoru yağını sürekli kullanarak motordaki hareketli parçaların düzenli çalışmasını sağlar. Motorun çalışması sırasında oluşan yüksek ısı yağın kalitesini düşürür ve eksilmeye neden olur. Bu nedenle motorun uzun ömürlü olması için düzenli aralıklarla yağının kontrol edilmesi gerekir. Her marka ve model için kullanılan yağ çeşitleri farklılık gösterir. Yağ değişimi için Otolye’den uzman servislere zahmetsizce ulaşabilirsiniz.

Oto Yağ Değişimi İle Aracınızın Performansını Arttırın

Araçların güvenli sürüş için her bir parçası ve aksamı özel olarak tasarlanır. Bu parçalardan birindeki arıza, eskime ve işlev bozukluğu bütün olarak aracınızın performansına yansır. Aracınızın performansını etkileyen en önemli unsurlardan birisi de yağ değişimidir. Marka ve modele göre aracınıza en uygun yağ nitelikleri değişkenlik gösterir. Aracınızın üretici firması hangi ürünün uygun olacağına bilgilendirici kitapçıklarda yer vermektedir. Araç motor yağında meydana gelen azalma sürtünme dolayısıyla yıpranmaya neden olur. Aracınızın ömrünü uzatmak için üretici firmanın önerdiği periyotlarla uzman servisler tarafından değişim yapılması gerekir. Ayrıca oto yağ değişimi ile birlikte yağ filtresinin de kontrol edilmesi ve ihtiyaç varsa değişim yapılması gerekir. Filtrede biriken toz, partikül gibi parçalar motorun zarar görmesini önler. Periyodik kontrollerde yağ değişiminde filtreye de bakılmalı, doluysa değişimi yapılmalı.

Yağ Değişimi Fiyatları Neye Göre Değişir?

Araç bakımlarında periyodik bakımlardan birisi olan yağ değişiminin fiyatları marka, model ve hatta şehirlere göre farklılıklar göstermektedir. Sıfır araçlar garanti kapsamında olduğu için yağ değişimi yetkili servisler tarafından yapılmalıdır. Aksi durumda garanti kapsamından çıkacağı için burada yetkili servisler devreye girmektedir. Üretici firmalar araçların maksimum performansı için genellikle belirli markaların kullanılmasını tavsiye etmektedir. Markalara göre değişkenlik gösteren yağ değişiminde orijinal ürün kullanımı, yaşayacağınız aksiliklerin önüne geçecektir. Fiyattan tasarruf edeyim derken, güvenilir olmayan yerlerden ucuza yaptırdığınız yağ değişimi sıkıntı yaşamanıza neden olur. Aracınızın ömrünün uzaması için orijinal, kaliteli ürünlerin kullanımı önemlidir. Aracınızın bakımını yaptırdığınız servislerde uygun yağ değişimi uzman eller tarafından uygulandığında gözünüz arkada kalmaz.

Şanzıman Yağ Değişimi Neden Önemli?

Şanzıman yağı, şanzımanın çalışması sırasında dişlilerin sürtünmesini azaltarak verimli çalışmasını sağlar. Yağın içeriğinde yer alan bileşenler sürtünme katsayısını düşürerek şanzımanın ömrünü uzatır. Şanzıman yağının eksilmesi ile dişlilerin sürtünmesi artar ve bozulmalar meydana gelir. Aracın verimliliği açısından şanzımanın dişli sisteminin sağlıklı çalışması gerekir. Şanzıman yağ değişiminin hangi periyotlarla yapılması gerektiği üretici firmalar tarafından belirlenmektedir. Ayrıca vitesin düzgün çalışması için de şanzıman yağının en az 2 yılda bir düzenli aralıklarla kontrollerinin yapılması gerekir. Kullanılacak ürünün niteliği araçların marka ve modellerine göre farklılık gösterir. Şanzıman yağ değişimi fiyatını motor yağında olduğu gibi üretici firmaların önerdiği markalar belirlemektedir.

Size En Yakın Servise Otolye Güvencesi İle Ulaşın

Aracınızın güvenli sürüşü için gerekli olan bakım hizmetini, Otolye bünyesindeki her biri alanında uzman olan servislerden alabilirsiniz. Aracınızın bakımı için Otolye’nin geniş servis ağına evinizden ulaşarak işletmelerle iletişime geçebilirsiniz. Servise bile gitmeden fiyat teklifi alabilir, aracınız için en uygun hizmeti seçebilirsiniz. İhtiyacınız olan hizmeti sunan işletmeleri sizin için filtreler, bölgelere göre sıralar. Böylelikle size en yakın servise kolaylıkla ulaşarak zamandan tasarruf edersiniz. Yağ değişimini servisten temin edilecek ürünlerle yapabileceğiniz gibi, Otolye.com’un cazip kampanyalarını takip ederek de ürün satın alabilirsiniz. Otolye güvencesi ile aracınızın yağ değişimini yaptırın, gözünüz arkada kalmasın!

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.