Apple Servis Modelinde Bir İlk “Göz Önünde Onarım”

Bir Türk teknik servis tarafından verilen “Göz Önünde Servis” hizmetiyle iPhone, iPad ve Macbook gibi cihazlarınızın bakım, onarım ve tamiri gözünüzün önünde ve Apple teknisyeni tarafından, aynı gün yapılıyor.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Oldukça yüksek ücretler ödeyerek sahip olunan Apple cihazlarda teknik servis ve sistem arızaları gibi sorunlar için yaşanan güvensizlik ve günlerce bekleme dönemi bitiyor. Bir Türk teknik servis tarafından verilen “Göz Önünde Servis” hizmetiyle iPhone, iPad ve Macbook gibi cihazlarınızın bakım, onarım ve tamiri gözünüzün önünde ve Apple teknisyeni tarafından, aynı gün yapılıyor.

Dünyada pek çok örneğini görebildiğimiz ancak ülkemizde henüz yerleşmemiş olan göz önünde servis hizmet modeli ile uzun servis sürelerinin yarattığı mağduriyetin yanı sıra, güvenlik ve kişisel verilerin paylaşılması gibi probleminin de aşılması sağlanıyor.

Orijinal parçaların, lisanssız ve ucuz parçalarla değiştirilmesi, yazılım kopyalama ve kişisel veri kaybı gibi pek çok istenmeyen durumun yaşanabildiği teknik servis süreçlerinde, kullanıcıların güven probleminin ortadan kaldırılması hedefleniyor. Göz önünde servis anlayışında, sürecin tamamının kullanıcının gözetimi altında gerçekleştiriliyor olması ve randevu sistemiyle, anında hizmet verilebilmesi, sektörün zedelenen imajının da yeniden düzeltilmesine fayda sağlıyor.

Apple teknik servis hizmetlerinde, orijinal parça ve orijinal yazılım kullanılması konusuna dikkat çeken Göz Önünde Servis Hizmet Modelinin ülkemizdeki uygulayıcısı Saints Computer kurucularından Erkan Akkaya, akıllı telefon ve tablet gibi cihazların bakım ve onarım servislerinde yaşanan bekleme ve güven problemlerinin göz önünde servis ile tamamen ortadan kalktığını belirtiyor. Akkaya “Servis ve tamir işlemlerinin gözünüzün önünde yapılması, cihaz parçalarının orijinalliği ya da kalitesi hususunda kullanıcıya güven veriyor.  ‘Acaba, cihazın teknik parçalarında kalitesiz bir ürün kullanıldı mı ya da var olan alınıp, izinsizce değiştirildi mi’ gibi şüphelere yer bırakmadan, tüm servis işlemimizi müşterilerimizin gözetiminde gerçekleştiriyoruz ” dedi.

Teknik servis sektöründe, randevu sistemini de uygulamaya koyduklarını belirten Erkan Akkaya, bu yolla 15 ile 40 gün arasında değişen servis sürelerinden doğan mağduriyetin de önüne geçtiklerini söylüyor. Randevu sistemiyle kullanıcı, belirlenen gün ve saatte cihazının tamiratının gözünün önünde gerçekleştirilmesini sağlayabiliyor.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.