Anti Selülit Diyeti Nasıl Yapılır?

Anti Selülit Diyeti
Anti Selülit Diyeti
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Günümüzde kadınları çok rahatsız eden problemlerden biri olan selülitin oluşumuna etki ettiği düşünülen 4 teori var. İşte “Anti Selülit Diyeti” ve selülit hakkında bilgiler.

Günümüzde kadınları çok rahatsız eden problemlerden biri olan selülitin oluşumuna etki ettiği düşünülen 4 teori var. Bu teorileri ve çözüm önerilerini KadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Seda Bahtiyar Tatay anlattı. Selülitin neden oluştuğunu öğrenmek ve yaklaşan yaz aylarına selülitsiz merhaba demek için Anti Selülit diyetini bilmeniz gerekiyor.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Selülitten kurtulma yolları nelerdir?

Selülit oluşumu neden olur?

Deri altındaki yapının çok farklı olmasıyla bağlantılıdır. Yağlı dokuyu taşıyan doku, deri altında farklı yaş gruplarında ve farklı cinsiyetlerde, ön plana çıkmasıyla ilgili farklılıklar gösterir. Bundan dolayı kadınlardaki yağ fazlalığı özellikle kadınlarda selülit oluşumunu erkeklere göre ön plana çıkarır.

Kolojen ve konektif (bağ ) dokunun parçalanmasıyla oluşan oluşumdur. Eğer bu dokular yıkılırsa yağ dokusu ön plana çıkar ve görünür hale gelir.

Bu bölgedeki vasküler (dolaşım) sistemin ne kadar etkinlikte bir dolaşım sağladığı ile bağlantılıdır

Enflamasyon süreçlerinin selüliti oluşturabilecek sebeplerden bir tanesi olabileceği yönündedir. Hücre biyopsileri sonucunda selülitli hücrelerde kronik enflamasyon görülmüştür.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Türk kahvesi telvesi ile göbek eritme ve selülit giderme

Tatay, beslenmenin de selülit oluşumunda büyük rol oyandığını söylüyor; “Selülit her zaman çok şişmanlık ve obezitenin sonucu olamamasına karşılık, yağ dokusundaki azalma her zaman selülit dokusunda bir iyileşme görülmesini sağlamıştır. Bununla beraber bazı bulgular spesifik gıdaların ve gıda destek gruplarının, bu problemi çözmede, anti -selülit diyetlerinin sadece yağ kaybettirici diyetlerden daha etkin olduklarını kanıtlamıştır.”
Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

1
2
3
4
5
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

1 YORUM

  1. Selülit kesinlikle beslenme ile doğrudan ilişkilidir. Bugün baktığın zaman spor yapanlarda bile selülit az da olsa vardır ve belirgindir. Ancak hem spor yapıp hem de sağlıklı beslenen bireylerde selülite rastlanmaz ya da belirgin değildir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.