Anneler Günü için Hediye Önerileri

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Anneler Günü hediyenizi hazırladınız mı? Anneler Günü’ne saatler kala hediye almayanlar için çok özel önerilerimiz var. Anneler Günü’nde en özel annelere en özel hediye seçenekleri.

Anneler Günü ne zaman? 
Her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü Anneler günü olarak tüm dünyada kutlanır. 2014 yılında ise Anneler Günü 11 Mayıs tarihine denk gelmektedir.

Anneler günü her yıl çok sevdiğimiz annelerimizi özel şeyler yaşattığımız ve sevgimizi bir kez daha gösterdiğimiz gündür.

Anneler Günü Nedir?

Anneler Günü için hazırlanmış bir kutlama pastası. Üzerinde İngilizce olarak “Anneler günü kutlu olsun!” yazmaktadır.

Anneler günü, anneleri onurlandıran özel bir gündür. Değişik günlerde ve değişik ülkelerde kutlanır. Bu günde anneler çeşitli hediyeler alır. Bu günü farklı ülkelerdeki insanlar yılın farklı günlerinde kutlarlar.

Anneler günü geleneği, Antik Yunanlıların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa’nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.

ABD’de Anna Jarvis’in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi.

Anneler Günü ne zaman kutlanmaya başlanmıştır?
Amerikalı genç Jarvis annesinin vefatının ardından yaşadığı acıyı atlatamamış annesinin yerini hiçbir şeyle dolduramamıştır. Her sene annesinin ölüm yıl dönümü geldiğinde eşsiz bir acı duyar ve bunu etrafındakilere de yansıtırmış. Yine annesinin bir ölüm yıl dönümünde yani Mayıs Ayı’nın ikinci Pazar günü etrafındaki herkesi bir araya getirerek ” bu günün anneler günü olmasını çok istiyorum ve Anneler Günü adıyla her yıl kutlanmasını kabul edermisiniz? diye sormuştur. bu düşüncesi herkes tarafından kabul görmüştür ve artık her mayıs ayının ikinci pazar günü anneler günü kutlanmıştır.

Hangi anneye ne tür Anneler günü hediyesi alınır?
Anneler günü 11 Mayıs Pazar günü kutlanacak. İşte farklı tip annelere özel hediye önerileri…

Geleneksel annelere…
Yemek yapmayı seven, komşularıyla çay kahve günlerinde çeşit çeşit yemek yemeye bayılan geleneksel bir anneniz varsa ona güzel bir yemek kitabı veya çay-kahve takımı gibi hediyeler alabilirsiniz.

Anneler Günü için Hediye Önerileri
Anneler Günü için Hediye Önerileri

İŞTE ‘ANNELER GÜNÜ’NE ÖZEL HEDİYE ÖNERİLERİ

Stresli annelere…
Sık yorulan, stresli ve içi rahat durmayan bir anneniz varsa onu kolunuza takıp bir otelin spasına götürebilirsiniz. Veya kendi başına gidebileceği bir yenilenme seansı ehdiye edebilirsiniz. Evde kullanmak için ise yatıştırıcı sabunlar, kremler ve banyo köpükleri alabilirsiniz.

Tasarım düşkünü annelere…
Tasarım düşkünü bir anneniz varsa beğendiği tasarımcıların parfüm, çanta, ayakkabı gibi ürünlerinden hediye alabilirsiniz.

Spor tutkunu annelere…
Spor salonundan çıkmayan, arkadaşlarıyla yüzmeye, yürümeye gitmeye bayılan bir anneniz varsa ona spor yaparken kullanabileceği eşyalar hediye edebilirsiniz. Spor çantası, eşofman takımı, ayakkabılar veya termal taytlar annenizin hoşuna gidebilir.

Her şeyi olan annelere…
Ne aklınıza gelse annenizde zaten çoktan varsa işiniz biraz daha zor olabilir. O zaman bir buketçiçek veya sevdiği çikolatalarla kapısını çalabilir, veya tüm gününüzü ona ayırarak istediği yere onu gezmeye götürebilirsiniz.

Anneler Günü’nde ne yapalım?
Anneler Günü’nde ne yapacağınıza karar veremediyseniz işte size eğlenceli öneriler.

Tatile çıkın
Annenizi yakın bir yerlere tatile götürebilirsiniz. Birlikte vakit geçirebilir, böylece ona çok güzel bir gün yaşatabilirsiniz.

Sinemaya gidin
Pazar günü sineması annenizi çok mutlu edebilir. Vizyondaki filmleri araştırın ve birlikte güzel bir filme gidin. Özellikle romantik komedi tarzı filmlerden anneniz de hoşlanabilir.

Hatıra kitabı yapın
Annenizle evde oturup koca bir senede başınıza gelen komiklikleri yazabilir, fotoğraflar varsa düzenleyerek  eğlenceli bir hatıra kitabı oluşturabilirsiniz. Bu esnada hem birlikte geçirdiğiniz zamanları hatırlar hem de fazlasıyla eğlenebilirsiniz.

Karaoke gecesi
Anneniz müzik tutkunuysa ailenizle birlikte bir karaoke gecesi düzenleyebilirsiniz.

Annenizi şımartın
Anneler Günü’nde annemizi ziyaret gitsek de yine yemekler, kahvaltılar derken yorulan kişi biricik annemiz olur. Bu sene onun tüm gününü planlayın. Onu maniküre götürün, spada zaman geçirin, güzel bir masaja gidin ve tüm gün onu şımartacak şeyler planlayın.

Doğa yürüyüşü ve piknik
Piknik sepetini hazırlayıp annenizi ve diğer aile üyelerini peşinize takıp pikniğe götürebilirsiniz.

Çiçek dikin
Çiçek sevmeyen anne pek sık rastlanmadığından ona bu özel günde bayılacağı bir hediye verebilirsiniz. Bahçesi varsa bahçesine rengarenk çiçekler dikebilir veya balkonu için renkli saksılarda çiçekler alabilirsiniz.

1
2
3
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.