Amerika’da Doğumda Güvenilir İsim

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yeni Bir Hayat yurtdışı sağlık merkezi tarafından verilen bilgilere göre Amerikada doğum artık sadece ünlü isimler tarafından değil, her kesimden aileler tarafından yapılan bir uygulama. Tabii ki bunun en büyük sebebi Amerika’da doğan her bebeğin Amerikan vatandaşı olması. Bu ülkenin anayasasında yer alan bir madde ve batı ülkeleri içinde sadece Amerika tarafından verilen bir ayrıcalık. Diğer ülkelerde doğan bebekler eğer ailesi o ülkenin vatandaşı değilse böyle bir hakka sahip olamıyor.

Amerika’ya doğum için hamileliğin 7. ayı içinde gitmeniz gerekiyor. Şayet Yeni Bir Hayat’tan bu konuda hizmet alıyorsanız sağlık danışmanınız sizin kalacağınız evi, doktor ve hastanenizi seyahatiniz öncesinde organize ediyor. İngilizce bilmiyorsanız size Türk doktor seçenekleri de sunuyor. Amerika’ya ayak bastığınız andan dönünceye kadar ki herşey önceden planlanıyor. Yeni Bir Hayat’ın birçok sehirde Türk rehberleri bulunuyor. Bu rehberler sizin herşeyinizle özel olarak ilgileniyor, doktor ve hastane randevularınızda size eşlik ediyorlar. Orada kaldığınız sürece herhangi bir sorunuz olduğunda rehberiniz yine sizin yanınızda. Her adımda anne ve bebeğin sağlığı ön planda tutuluyor. Sağlıklı bir doğum sonucunda bebeğin Amerikan pasaportu da rehberiniz eşliğinde çıkarılıyor.

Merkezin www.yenibirhayat.com.tr sitesinde yer alan bilgilere göre Amerika’da doğmanın bebeğe sunduğu özel imkanlar sadece vatandaşlıkla sınırlı değil. Özellikle eğitim alanında da birçok ayrıcalıklara sahip oluyor. Amerika dil okulları sundukları kaliteli İngilizce eğitimi ile tüm dünya da tanınıyor. Eğer çocuğunuzu ileri de Amerika’da devlete ait bir dil okuluna göndermek isterseniz Amerikan vatandaşı olduğu için çok az bir ücret ödüyorsunuz.  Ayrıca bir çok yaz kamplarına da yine çok düşük maliyetlerle çocuğunuz katılabiliyor. Amerikan vatandaşı olmayan çocuklar için tüm bu okulların ücretleri binlerce doları buluyor.

Amerika’da temel eğitim ücretsiz olarak sunuluyor. Çocuğunuzun Amerikada lise eğitimi almasını isterseniz hiçbir ücret ödemenize gerek kalmıyor.  Bu okullara kabul edilmesi için sadece iyi düzeyde İngilizce bilmesi yeterli. Yani herhangi bir sınava girmesi de gerekmiyor.

Eğitim konusunda sahip olduğu avantajlar dil okulları ve lise eğitimi ile sınırlı değil. Üniversite dönemi geldiğinde de Amerikan vatandaşı olduğu için dilediği üniversiteye başvurma hakkına sahip. Kabul edildiğinde ise okulun harç ücreti yabancı öğrenciler de olduğu gibi onbinlerce dolar değil. Ayrıca birçok üniversite Amerikalı öğrencilere burs imkanı sunuyor. Özellikle belirli bir başarı düzeyine sahip olan öğrenciler eğitimlerini ücretsiz olarak yapabiliyorlar.

Son 5 yıl içerisinde trend olan Amerika’da doğum yukarıda yer alan bilgilerde de gördüğünüz gibi sadece Amerikan vatandaşlığı değil, bunun çok ötesinde özel ayrıcalıklarla dolu yeni bir hayat demek.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.