Ameliyatsız-Dikişsiz Burun Estetiği İle Tanışmanın Tam Vakti: Burun Dolgusu

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Cerrahi müdahale ile burun estetiği tarih mi oluyor? İlk bakışta yüzümüzde belkide en dikkat çeken organ burnumuz. Hepimiz hayalimizdeki burun görüntüsüne sahip olamayabiliriz. Fakat bu imkansızlığı beraberinde getirmiyor. Anestezi ihtiyacı duyulmadan, acısız ve kısa sürede rahatsız olduğunuz görüntüden kurtulmanız mümkün. Hem de korkulu cerrahi operasyon süreci olmadan. “Peki nasıl,” dediğinizi duyar gibiyiz… Tüm bu belirttiklerimiz burun dolgusu işlemi ile mümkün. Sizler için dolgu işlemini ayrıntılı olarak kaleme aldık.

Burun Dolgusu Nedir? Hangi Estetik Sorunlar Düzeltilebilir?

Burun dolgusu, Hyalüronik asit, cilt dolgu malzemeleri gibi ürünlerle burunda bulunan şekil bozuklukları, eğrilikler, çukurluklar, burun ucu düşüklükleri gibi problemleri hedef alarak bunları düzenlemeyi amaçlar. Hyalüronik asit vücutta bulunan doğal bir maddedir. Dolgular steril laboratuar ortamlarında hazırlanır, bu nedenle enfeksiyon riski bulunmaz. Alerjik reaksiyon riski oldukça düşüktür. Cilt dolgu malzemeleri uzun yıllardır ameliyatsız yüz estetiğinde ve yüz gençleştirme işlemlerinde kullanılmıştır. Günümüzde burun dolgularında da güvenle kullanılabiliyor. Uygulama ile nazal valf yetmezliği, geniş burun sırtı, burun ucu gamzesi, burun ucu düşüklüğü, burun sırtında asimetri, burun kökünde çökme gibi estetiksel problemler çözülebilir. Burun dolgusu uygulamasının en güzel yanı ise, işlem yapıldıktan sonra kısa sürede sosyal hayata adapte olabililirsiniz.

İşlem Süresi Nedir?

Burun dolgusu işlemi için ayıracağınız süre, maksimum 40 dakikadır. Kısa süre içerisinde hayalinizdeki estetik görüntüye kavuşmuş olursunuz. İyileşme için rapor süresi gerekmez. İşlem sonrasında kısa süre içerisinde yenilenmiş olarak günlük yaşantınıza dönebilir, çevreden aldığınız iltifatlar ile kendinizi şımartabilirsiniz. Bu işlem uzman kişiler tarafından profesyonel bir şekilde uygulandığı taktirde morarma veya kızarma gibi problemlerle karşılaşmaz, hayallerinizdeki buruna kavuşmuş olmanın tadını çıkarırsınız.

Dolgu İşleminden Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Düzenli olarak kullandığınız ilaçlar varsa işlem öncesi mutlaka doktorunuzu bu konuda bilgilendirmelisiniz. Ağrı kesici veya kan sulandırıcı ilaçların işlem uygulanmadan 2 hafta önce kullanımı durdurulmalıdır. Uygulamadan yaklaşık 3 gün önce alkol ve türevi ürünlerin kullanımı kesilmelidir. Kan pıhtılaşmasını engelleyen besinler, ek gıdalar uygulama esnasında kanama ve morarma olmaması, işlemin sağlıklı sorunsuzca yapılabilmesi için uygulamadan 2 hafta öncesinden itibaren kullanılmamalıdır. Ayrıca burun çevresinde uçuk problemi varsa uzman bu konuda bilgilendirilmeli, konuyla ilgili olarak aksiyon alınmalı ve dolgu işlemi tedavi sürecinin sonrasında yapılmalıdır.

Burun Dolgusu Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uygulama gerçekleştirildikten sonra ilk 3 gün alkol, sigara, pıhtılaşmayı önleyici gıdalar, ilaçlar tüketilmemelidir. Uygulama gerçekleştirildikten sonra ilk 3 gün, aşırı güneş ışığından kaçınılmalı, vücudu yorabilecek ağır sporlardan kaçınılmalıdır. Uygulamadan sonra ilk 3 gün solaryum, hamam kullanmamalı sıcak duş almamalısınız. Uygulaması sonrası 24 saatlik dilimde işlem uygulanan bölge ovuşturulmamalı, masaj gibi işlemlere maruz kalmamalıdır. Uygulama sonrası uygulama yapılan bölgede beklenmedik bir reaksiyon durumunda vakit kaybedilmeden işlemi uygulayan uzman ile görüşülmelidir.

Burun Dolgusunun Artıları Nelerdir?

Burun dolgusu işlemi cerrahi bir işlem olmadığı için aneztezi uygulanamayan veya ameliyat ile ilgili süreçte problem yaşabilecek kişiler için oldukça avantajlı bir uygulamadır. Daha önce cerrahi müdahale ile burun ameliyatı olmuş fakat ameliyat sonrası istediği görüntüyü yakalayamayan, ameliyatından memnun olmayan kişiler tarafından da burun dolgusu işlemi özellikle tercih ediliyor. Basit yöntemler ile gerçekleştirilen işlem, ameliyat fobisi bulunan kişiler için de avantajlıdır. Ayrıca, cerrahi işlemlere nazaran daha cuzi miktarlar ödeyerek istediğiniz estetik görüntüye ulaşabilmeniz mümkün! Burun dolgusu ile ilgili detaylı bilgi almak için Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alpaslan Topçu’yu arayabilirsiniz.

More from the blog

Yazın burun estetiği yapılır mı?

Yazın burun estetiği yaptırmak istiyor fakat halk arasında yaygın olan dönemsel söylentiler yüzünden tereddüt ediyorsanız, yeterli bilgiye sahip olmak şüphelerinizi giderecektir. Burun Estetiği Nedir? Yüz hatlarını...

Samet Liçina bu sefer Kim’e benzedi

Ünlü sosyal medya fenomeni Samet Liçina, son dönemin popüler uygulaması olan kum saati vücut ve popo ameliyatı için Maya Centrium’da bıçak altına yattı.

Burun Estetiğinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Genel anlamda burun estetiği görsellik ve sağlık amaçlı yapılmaktadır. Yüzün genel yapısına uygun olması planlanan burun estetik ameliyatları uzmanlar tarafından değerlendirmeye alınıp yapılmaktadır. Burun estetiğinde dikkat etmeniz gerekenler...

Bölgesel incelme tedavisi İle yağlarınızdan kurtulun

Bölgesel incelme yöntemleri, yağlarından kurtulmak ve kısa süre vücuttaki kiloları eritmek için en ideal yöntemlerden biri olarak öne çıkıyor.