Aldatılınca ne yapmak gerekiyor?

Aldatılınca ne yapmak gerekiyor?
Aldatılınca ne yapmak gerekiyor?
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

İlişkilerde her çiftin korkulu rüyası aldatılmak! Böyle durumlarda ne yapacağımızı bilemez hale gelir, kendimizi tanıyamayız. Peki böyle durumlarda neler yapılmalı? Ebeveyn koçu ve Terapist Talyaa Vardar aldatma üzerine tavsiyelerini anlattı.

İlişkilerinde her çiftin korkulu rüyası aldatılmaktır. Böyle durumlarda ne yapacağımızı bilemez hale gelir, kendimizi tanıyamayız. Peki böyle durumlarda neler yapılmalı? Ebeveyn Koçu ve Terapist Talyaa Vardar aldatma üzerine şunları anlattı…

“Danışanlarımdan birisi anne olduğu ilk aylarda, daha lohusa hormonları vücudunda dalgalanırken, kocasının kendisini aldattığını öğrendi. Danışmak için bana geldiğinde, ilk sorum: yasal haklarını biliyor musun oldu… Ayrılmayı düşünün ya da düşünmeyin, işin içine çocuk girmişse böyle bir durumda kendiniz ve çocuğunuz için yasaları iyi öğrenmenizi tavsiye ederim. Bu sizin süreçteki adımlarınızı da gözden geçirmenize destek olur.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Erkeklerin bayıldığı kadınlar

Maalesef Türkiye’deki gidişattan nasibini alan ahlak erozyonu, ailenin bütünlüğünü de tehdit eder bir biçimde, saat gibi kadının aleyhine işliyor. Türk erkeğinin hak edilmemiş bir biçimde şişirilen egosu, son yıllardaki ahlaki erime ile daha bir saatli bomba gibi, nereden patlak vereceği belli olmuyor. Öyle bir hal aldı ki artık yiğidin malı meydanda şeklinde bir yaklaşım söz konusu, Türk erkeği salına salına aldatıyor. Niye saklasın ki, neredeyse yozlaştıkça alkış alır halde…Karısı da gitmiyorsa ahlak, erdem, ailenin bütünlüğü, çocukların sağlıklı büyümesi, bunlar Türk erkeğinin egosunun sınırları içine giremiyor.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Aldatan Erkekler Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Ego ne kadar şişikse, duygusal zeka o kadar düşüktür. Türk kadını şekilci kriterlerle kendisine düşük duygusal zekalı adamı eş olarak seçip sonra da ondan kendi ideallerine uygun bir evlilik beklerken, üstelik de doğum gibi her iki tarafın da mesaisini gerektiren bir paylaşım halindeyken, ödülü eşinin başka kadınlarla olduğunu öğrenmek oluyor. Hadi neredeyse para verip beraber oldu diye dahi erkeğin sırtı sıvazlanır hale geldi, Türklüğün şanındanmış gibi… Halbuki bunun nesi özel, dünyanın her yerinde birileri birileriyle beraber oluyor, bunu bile Türk erkeğinin şanına mal etmek biraz komik oluyor. Bir de kötü haberim var: genellikle bir kez aldatan erkekler, ilişki masaya yatırılmamışsa ve kadın durumu kabullenmişse, aldatmayı bir spor haline getiriyorlar… Kendine saygısı olan ve çocuğunu düzgün bir ortamda yetiştirmeyi düşünen kadınlar bu konuyu ciddi ve düzgün biçimde ele alıyorlar.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Erkekler Ne Bekler? Kadınlar Ne Yapar?

Bazen ilişki terapisine veya koçluğa gitmek işe yarıyor; bazen de yollar ayrılıyor. Kadın hamile kaldığı andan itibaren çocuğuna bakmasını ve onu beslemesini sağlayacak hormonlar harekete geçiyor. Erkekte ise maalesef bu hormonlar yok. O nedenle iş, erkeğin duygusal zekasına kalıyor. O da yoksa, kadının akıllı olması ve belki de bir karar vermesi lazım. Razı mı olacak, güçlü mü? Ne olursa olsun, kadın güçlü olmalı. Hem kendisi için hem çocuğu için. Peki, nasıl?”

Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

1
2
3
4
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.