Aktivist 2.Sayısı ile Yayında

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Şehir Yaşamı ve Değerlerden hareketle hazırlanan interaktif dijital dergi Aktivist, 13 Temmuz’da ikinci sayısı ile yeniden okurlarıyla buluştu.

www.aktivistanbul.com üzerinden yayın yapan ve2. Sayısını kısa sürede 1.000’den fazla okura ulaştıran dergi, 20.000’e yakın sayfa gösterimi ve 08.09 sn’lik ziyaret süresine erişti.  Aktivist, ikinci sayısında da denemeyi, katılmayı en azından “bi’bakıp çıkmayı” önerdi.

Okurunu Özgür Bırakan Dergi!

Aktivist ikinci sayısında da, kitaplar, DVD’ler, tatil paketleri, konser biletleri, restoranlar gibi pek çok alanda online bilet satışı ve rezervasyon fırsatı sunarken; tüm sayfalarına, haber içeriğinin kaynağı yahut temsilcisi olan kişi ve kurumların linklerini ekledi.

Rus Sporcu Rozuv’un Everest’ten atlayışı, Suzan Kardeş video klibi, Gezi’nin en renkli videoları, çılgın mülakatlar ve hüsrana uğrayan işsiz gencin videoları da dergideki yerini aldı. Biletix yönlendirmeli etkinlikler bölümü okura sanatçı videosuyla iletilirken, tüm linkler doğrudan etkinlik sayfasına yönlendirildi.

Haberi kaynağından alan ve okuru da o kaynağa ulaştıran Aktivist, ikinci sayısında da okurunu içerde tutmak yerine; ona merak ettiği bilgiye ulaşması için imkân tanıdı, yönlendirdi.

Kendi Hayatları Üstünde Duranların Dergisi!

Aktivist Ekibi, dergilerini söyle anlatıyor “Kişisel özgürlüklerimizin ve haklarımızın farkına varırken, demokrasinin çok daha ötesinde değerlerimizin, aklımızın ve vicdanlarımızın kılavuzluğunda önce kendimizle yeniden masaya oturmamız gerekiyor. Artık tabulardan, tembihlerden, koşullandırılmalardan sıyrılıp, ‘kendi hayatlarımızın üzerinde durma’ arzusunu duymalıyız. Bunu gerçekleştirecek cesareti bulabilmek amacıyla Aktivist, deneyimlemeyi, katılmayı ve en azından ‘bi bakıp çıkmayı’ öneriyor. Dergimiz içeriği, tasarımı ve teknik olanakları ile bu amaca odaklanıyor.”

2.Sayıda Neler Var?

Aktivist, yine pek çok ilgi çekici röportaj gerçekleştirdi. Para ile ilgili aşamadığımız sorunlarımızın içsel ve toplumsal nedenlerini Para Psikoloğu Hakan Ayvaz, Cinsel Sorunlara yepyeni bir çözüm olarak yaratılan Online Cinsel Terapi’yi Dolunay Kadıoğlu, Erkeklerin diyet macerasını Nil Şahin Gürhan, buruk bir hikâyenin pırıl pırıl bir başarı öyküsüne dönüşmesini Suzan Kardeş, Vedik Astroloji’nin mistik ve şifalı yanlarını Himalaya Ma ve evlilikte “iki arada kalıp bölünen erkekleri” Selihya Alten anlattı.

Aktivist yazarları da, okurlarına ilham vermek amacıyla birbirinden farklı konulara değindiler. Timur TiryakiBaşarılı Bir Kariyerin sırlarını, Barış Soydan hayatının ikilemi “etik mi olsam, keyfime mi baksam”ın, çözümlerini, Mustafa Emin Palaz Yaratıcı CV hazırlamamın püf noktalarını, Gurur Canbaş mülakatların nasıl verimli geçirileceğini, Funda Bilgili Beden Dili ve Önyargılarımızı, Osman Can Aydoğmuş ferah mekânlar yaratmanın sırlarını, Hande Ceyhun, Eski ama çoook eski İstanbul’u, Hilal Çetinder hangi DVD’leri izleyerek çocuklarımızla hoş bir yaz geçirebileceğimizi, Serda Akdoğan Gezi Direnişi’nin en ünlüsü “V” maskesinin hikâyesini, Mustafa Acunbay yeni bir dünyaya daha ne kadar yolumuz olduğunu yazdı.

Yazarlardan Gezi Notları, genç kuşak yazarların eleştirel ve eğlenceli yazıları ile Aktivist yine dopdolu bir içerik ile hazırlandı.

Şık tasarımı, interaktif teknik alt yapısı ve özgün içeriği ile Aktivist, sosyal medya hesapları ve derginin de içinde yer aldığı her gün yenilenen portalıyla okurlarına değerlerimizle ilgili bireysel farkındalığa hizmet edecek pek çok konudan haberler vermeye devam ediyor.

Hakkında: Aktivist Dergi, bir Büyük Harfler İçerik ve İletişim Tasarımı projesidir. Aktivist, içeriğine SEO uygulanabilen, metin seçme, bilgisayara indirme, tüm dergi ya da seçili sayfa paylaşımı imkânı veren kullanıcı dostu bir teknik alt yapı kullanmaktadır. Dergi, içindeki link ve yerleştirmelerle, video, müzik, link yönlendirme gibi interaktif öğeler kullanmaktadır. Derginin Editörlüğünü Serda Kranda Kapucuoğlu ve Neşe Bakan gerçekleştirmektedir. Görsel Sanat Yönetmenliği Atakan Palaz tarafından gerçekleştirilen projede Hakan Sert Web Sitesi ve SEO konularında çalışmaktadır.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.