Aktarlara Yoğun İlgi

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Van’da yaklaşan kış mevsimi öncesi aktarlara ilgi arttı.

Doğada yetişen bazı bitkisel ürünlerin boğaz enfeksiyonundan, gribal enfeksiyonlara kadar birçok hastalığa iyi geldiğini belirten aktarlar, vatandaşların özellikle kış mevsiminde bitkisel ürünlere daha çok rağbet gösterdiğini belirttiler. Doğada insanların her ihtiyacına cevap verecek birçok şifalı bitki olduğunu ifade eden aktar Metin Dedeoğlu, birer sağlık deposu olan ıhlamur, zencefil, tarçın, kuşburnu, keçiboynuzu ve adaçayı gibi bitkilerin kış mevsiminde fazla tüketildiğini belirtti.

Bitkisel ürünlere olan rağbetin gün geçtikçe arttığını söyleyen aktar Hamit Perihanoğlu da, zencefilin boğaz enfeksiyonlarına, tarçının gribal enfeksiyonlara ve şeker hastalığına çok iyi geldiğinin bilindiğini dile getirerek, “Ihlamur gribe iyi gelir ve göğsü yumuşatır. Adaçayı boğaz enfeksiyonları ve idrar yolu enfeksiyonlarına iyi gelir. Yine kuşburnu tam bir C vitamini deposudur” dedi. – Van

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.