‘Akdeniz Ülkleri Mutfağı” Hatay’da buluştu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Hatay ’da 17 Akdeniz ülkesinden ünlü şef ve gurmelerin katılımıyla gerçekleşen “Akdeniz Ülkeleri Mutfak Günleri” etkinlikleri kapsamında Adana Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan “Hatay İpekleri ile İpekyolu Defilesi” düzenlendi. 

Hatay ’ın merkez ilçesi Antakya Saray Caddesinde düzenlenen Defilede Samandağ İpekli Kumaşları, Adana Karaisalı Kumaşları ve Kutlu Kumaşları ile yöreye ait süsleme teknikleri ile şekillendirilen ve 45 parçadan oluşan “Torosların Esinleri” adlı koleksiyon izleyenler tarafından beğenildi.

Etkinliği Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz ve eşi Zehra Lekesiz, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal, Hatay Esnaf Odaları Başkanı Sabit Teksözve çok sayıda vatandaş izledi.
Saray caddesinde düzenlenen “Hatay İpekleri ile İpekyolu Defilesi”sonunda hatay valisi Celalettin Lekesiz yaptığı konuşmada, “Hatay ilimizin bir çok değerleri var. İpeğimizde bunlardan bir tanesi, ‘Akdeniz Ülkeleri Mutfak Günleri ’ vesilesiyle düzenlenen bu defilede, Hatay ’ın ürünlerinden ipeğe usta eller dokunursa ne güzellikler ortaya çıkıyor. Az önce yaşarak gördük” dedi.

Kaynak: İHA

Avatar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.