Akdeniz Diyeti ile 2 Haftada 8 Kilo vereceksiniz!

5.00 avg. rating (98% score) - 5 votes

Bu yıl her zamankinden farklı olarak kış, haddinden uzun sürdü. ”Grinin Elli Tonu’ nu” gökyüzündeki bulutlarda uzunca bir zaman seyrettik. Gün boyu elimizde, çantamızda bir hırka taşımak zorundaydık akşam serinliğine direnebilmek için. Galiba artık yaz geldi gökyüzü daha berrak. Kısa kollu, askılı kıyafetler, şortlar, mini etekler, deniz kenarındaysanız, mayolar, bikiniler… Hepsi gardıropların ön cephelerine yeniden yerleşti.

Artık yağmurdan çamurdan daha önemli bir problem var. Kadınların her yıl bu dönemlerde yaşadığı göbek eritme problemi…

Kış boyu; gerek hareketsiz kalmaktan, gerek günün koşuşturmacası içerisinde sağlıksız beslenmekten, insan vücudu çokça yağ bağlıyor ve su tutuyor. Kış kıyafetleriyle bir şekilde gizlenebilen kol altı sarkmaları, kalça ve bacak bölgesi selülitleri, kış boyu itinayla besleyip büyüttüğümüz  göbek yaz kıyafetleriyle saklanamaz hale geliyor. Bu yüzden bu aylarda göbek eritme problemi de kadınların en büyük derdi haline dönüşüyor.

Bugün Pegarose.com ve diğer mecralar da zayıflamaya, selülitlerden kurtulmaya ve göbek eritmeye ilişkin; “2 günde 5 kilo verin”, “7 günde 7 kilo verdiren diyet” gibi diyet reçetelerine ya da bölgesel olarak zayıflamaya yarayan “1 ayda selülitlerden kurtulma”, “10 günde göbek eritme”  gibi egzersiz programlarına rastlamak mümkün.

Bir Akdeniz ülkesi olan Türkiye’de de uygulanması gayet kolay damak zevkimize uygun besinlerle zorlanmadan yapabileceğimiz bir diyet reçetesi de adını güneyimizdeki sıcak ve tuzlu denizden alan “Akdeniz Diyeti”

Akdeniz diyeti zaman kısıtı olan kadınların adeta süper kahramanı, kurtarıcısı oluyor. Kısa bir zaman diliminde hızlıca ve zorlanmadan çok az egzersizle destekleyerek 2 haftalık bir zaman diliminde 8 kilodan kurtulmanın formülünü kadınlara sunuyor.

Akdeniz diyeti hem kolay bir reçete olması hem de hızlıca kilo verdirmesi sebebiyle kadınlar tarafından tercih ediliyor. Çok az egzersizle de desteklendiği zaman selülitlerde bir azalma, göbekte erime ve tüm vücutta bir sıkılaşma gözlemleniyor.

Size 2 hafta sonunda 8 kilo verdirecek Akdeniz Diyeti Reçetesi:

*Bir haftalık bu program 2 hafta bire bir uygulanmalı ve bunun yanında bol su tüketilmelidir.

1.Gün

Sabah Kahvaltısında

-Dört parmak kadar az yağlı ve az tuzlu beyaz peynir

-5 adet az tuzlu yeşil zeytin

-Sınırsız salatalık, biber, domates

-Bir parmak kalınlığında 2 dilim çavdarlı ya da kepekli ekmek

Öğlen Yemeğinde

-Tavuk Izgara

-Çok az zeytinyağı ve limon katkılı yeşil salata

– Bir parmak kalınlığında 2 dilim çavdarlı ya da kepekli ekmek

Ara Öğün

-6 adet kiraz

-1 kutu süt(200ml light)

Akşam Yemeğinde

-1 porsiyon yeşil fasulye

-1 kase yoğurt

– Bir parmak kalınlığında 2 dilim çavdarlı ya da kepekli ekmek

[quote_box_center]Haberimizi okumaya devam etmek için lütfen aşağıdaki numaralandırılmış sayfalardan ilerlemeye devam edin.[/quote_box_center]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.