Ağız kokusuna karşı şifalı bitkiler ve besin karışımları

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Ağız kokusu bir çok kişinin sorunudur. Sosyal hayatı etkileyen ağız kokusuna karşı etkili olan şifalı bitkiler ve bazı besin karışımları mucizevi bir şekilde etkili. İşte ağız kokusuna karşı etkili olan şifalı bitkiler…

Çoğu kişinin derdi olan ağız kokusu sosyal hayata da darbe vuruyor. Rahatsızlık veren bu kokuyla mücadelede, karahindiba imdada yetişiyor.

Kişiye ve çevresindekilere rahatsızlık veren ağız kokusu, burun, ağız, solunum yolu ve midedeki rahatsızlıklar sonucu ortaya çıkabilir. Bunlar da kronik enfeksiyon ya da yerel bozukluklara bağlıdır. Örneğin; çürük dişler, diş eti enfeksiyonları, kronik bademcik iltihabı, kronik bronşit, akciğer hastalıkları, kronik gastrit ve sinüs hastalıkları ağız kokusuna yol açar. Yaygın inancın tersine kabızlık nefes kokması nedeni değildir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Haremdeki kadınların güzellik sırları

Sebepsiz yere ağzı kokanlara antiseptik diş macunları ve gargara öneren uzmanlar, bazı bitkilerin olumlu etkilerini de gözardı etmemek gerektiğini belirtiyor…

İşte mucizevi etki gösteren şifalı bitkiler ve karışımlardan bazıları:

İsteyene gargara, isteyen de çay yaparak kullanabilir.

pelin-otu

Pelin otu: Bir fincan kaynar suya yarım çay kaşığı pelin otu atılıp soğuduktan sonra süzülerek sabahları gargara yapılır ve tükürülür. Karahindiba: Havanda dövülerek toz haline getirilen bir avuç karahindiba kökü, bir litre suyun içine katılıp kaynatılır. Ardından süzülüp gün içinde aralıklarla toplam 3 çay fincanını geçmeyecek şekilde içilir.

mayasil-otu

Mayasıl otu: Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç mayasıl otu katılıp kaynatılmasının ardından gerektiğinde gargara yapılarak kullanılır.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Ayak kokusu için 5 mucize çözüm önerisi

enginar-2

Enginar: Bir litre suya kıyılmış bir avuç enginar katılıp kaynatılır. Süzülüp gargara yapılır.

sinir-otu

Siner otu: Bir litre suyun içine inçe kıyılmış birer yemek kaşığı siner otu yaprağı, meyan kökü ve kazayağı yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek gün içinde aralıklarla yudumlanarak toplam 3 çay fincanı kadar içilir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Genital sağlık ve temizliğin püf noktaları

turp

Turp: Bir litre suyun içine birer yemek kaşığı rendelenmiş turp, turunç kabuğu ve bir avuç sümbül katılıp kaynatılır. Süzülerek gargara yapılır.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Türk kahvesi telvesi ile göbek eritme ve selülit giderme

badem-bal

Badem-bal: Havanda dövülen badem, bal ile birlikte karıştırılıp aç karnına bir tatlı kaşığı yenir.

tarhana

Tarhana: Bir tatlı kaşığı tarhana ağız içinde uzunca bir süre dolaştırılarak yutulur.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Dünyaca ünlü mankenlerin cilt bakım sırları!

kereviz

Kereviz: Bir litre suya kereviz yaprağı katılıp kaynatılır. Bir süre dinlendirildikten sonra süzülüp gün içinde gargara yapılarak kullanılır.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.