Ağız Kokusu Boşanmalara Sebep Oluyor

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Ağız kokusundan şikayetçi olan insanların bazıları bir şekilde bu durumu görmezden gelebiliyorlar ancak; bu rahatsızlığın başlarına çok büyük bir sıkıntı açabileceğinden habersizler.

Ağız ve diş kokusu anlaşmalı boşanmalarda ilk sıraları zorluyor. Çiftlerden birisi ağzı kokuyor şikayetiyle mahkemeye başvurduğunda bu durum hakimin çifti direk boşamasına sebebiyet verebiliyor.

Bu nedenle ağız kokusunun ciddiye alınması gerektiğini vurgulayan Alldent Poliklinikler kurucusu Diş Hekimi. Ali Rıza ALTUN , kokunun basitçe diş taşlarından kaynaklanabileceği gibi, ağızdaki eski dolgu ve kron-köprülerin bozulmuş diş Eti ilişkilerinden oluşabileceğini de vurguladı.

Dişlerden kaynaklanan kötü kokuların tedavisi diğer sebeplere göre daha kısa sürede sonuç verir. Bu konuda Diş Hekimi Ali Rıza ALTUN ağız kokusu şikayeti ile gelen hastaları öncelikle tam bir ağız muayenesinden geçirerek, sorunun birden fazla nedene mi dayandığını tespit ettikten sonra tedaviye başladığını belirtti.

“Ağız kokusu bazen ağız temizliğine yeterli önemin verilmemesi, ağız iltihapları, ileri dişeti hastalıkları veya diş çürükleri, bazen de ağız kuruluğu gibi sebeplerin bir ya da birkaçından kaynaklanıyor olabilir” diyerek ağız kokusunun sebeplerini sıralayan, ağız Dt. Ali Rıza ALTUN hijyenine yeterli önemin verilmemesinden kaynaklanan ağız kokusunu gidermek için diş taşlarını temizlediğini ve kişiye ağız bakımı için neler yapması gerektiğini uygulamalı olarak gösterdiğini belirtti.

Eğer ağız kokusu ağız enfeksiyonlarından ileri geliyorsa enfeksiyonlar tedavi ediliyor, tedavi sırasında gömük ve sorunlu dişler varsa çekim yapılıyor. Ağız kuruluğundan ileri gelen kötü ağız kokusu da hastaya tükürük salgısını artıracak yöntemlerle önleniyor.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.