Açlığa ‘dur’ demenin yolları!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Sürekli kendini aç hissediyor, yemek yemenizi kontrol edemiyorsanız, diyetinize sadık kalmakta zorlanıyor olabilirsiniz.

Sağlıklı bir şekilde kilo vermeye başlamak için önce midenizden gelen açlık seslerinin ‘kontrolünü’ ele geçirmeniz gerekiyor. Bunun için yapmanız gerekenler çok basit!

  • Çam fıstığı diğer kuruyemişlere göre daha fazla protein içerir ve iştah bastırıcı hormonları harekete geçiren pinolenik asit, uzun süre acıkmanızı engeller.
  • Yemek yerken hafif müzik dinlemek hem ruhunuzu dinlendirir, hem yavaş yemenizi sağlar. Beyniniz, midenizin doyduğunu 20 dakikada algılar.Bu zaman Norah Jones’un “Come Away With Me” albümünün ilk yedi parçasına tekabül ediyor.
  • Makarna, ekmek gibi işlenmiş undan yapılan gıdalar, kan şekerinin düşmesini ve kısa sürede yeniden acıkmanızı sağlar. Bu yüzden kepekli undan yapılan makarna ve ekmeği tercih edin.
  • Sakız çiğnemek ani tatlı krizlerini hafifletebilir. Yanınızda birkaç şekersiz sakız bulundurun ve kriz anlarında tatlı isteğinizi bastırın.
  • Uzmanlar mavi rengin iştah kestiğinden bahsediyorlar. Mavi tabak, çanak, çömlek hatta peçeteler daha yavaş yemenizi ve doyduğunuzu hissetmenizi sağlar.
  • Yetersiz uyku, iştah bastıran leptin seviyesinin düşmesine ve karnımızı acıktıran ghrelin hormonunun artmasına neden oluyor. Her gece 7 saat uyumaya özen gösterin.
  • Restoranların neden sıcaklıklarını düşük tuttuklarını biliyor musunuz? Çünkü serin ortamlarda daha fazla yersiniz.Evinizi yeterince serin tutarsanız, canınız daha az mantı çekecektir.
  • Çok çiğnemek önceleri size işkence gibi gelse de, her lokmayı 20 kere çiğnemeye kendinizi alıştırdığınızda ne kadar az yediğinizi göreceksiniz.

 

Kaynak: elmaelma.com

More from the blog

Jel Tırnağın Artıları Ve Eksileri Nelerdir?

Jel tırnak son dönemlerde oldukça popüler hale gelen bir tırnak uygulaması işlemidir. Ellerin bakımlı ve bir o kadar hoş görünmesine neden olan en önemli...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Hasar görmüş cilt ve yaralar için Galebe Onarıcı Krem

Üstün AR-GE gücü ile yeniliklerin öncüsü Uraw, Galebe Onarıcı Kremin özelleştirilmiş formülü ile hasar görmüş cilt ve yaralara çözüm olmaya hazır.  Vücudumuzdaki en büyük organ...

Kore Kozmetik Ürünleri Nelerdir?

Kore kozmetik ürünleri ilk olarak Güney Kore kadınlarının, ardından da tüm dünya kadınlarının memnuniyet duyarak kullandıkları cilt bakım güzellik ürünleridir. Pürüzsüz ve parlak ciltleri...