Acil durumların kurtarıcısı: 5 dakikada ensede topuz

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Çok az zamanınız var ve özel bir yere davetlisiniz! İşte o zamanlarda kurtarıcınız olacak bir saç modeli; ensede topuz!

Çok az zamanınız var ve özel bir yere davetlisiniz! İşte o zamanlarda kurtarıcınız olacak bir saç modeli; ensede topuz… Asil ve zarif bir seçim olan ensede topuz yapmak için 5-10 dakika yetiyor!

Ensede topuzu evde kendiniz kolaylıkla yapıp, kuaförde yapılmış etkisi yaratabilirsiniz. Ensede topuz yaparken ihtiyacınız olanlar; sprey, ince uçlu tarak, tel toka, firkete, ince lastik toka…

Saçlarınızın tepesini ikiye ayırıp, ince tarak yardımıyla kabartın. Saçlarınız kabardıktan sonra, geriye doğru tarayıp, yarım toplayın. (Tel tokayla iki yandan sabitleyin)Bu saçın aşağıya düşmemesini sağlar.

Daha sonra saçınızı ensede toplayın. Topladıktan sonra, ince uçlu tarak yardımıyla kabarık bölgeyi, yukarıya çekerek bollaştırın ve biraz daha kabarmasını sağlayın. Topladığınız at kuyruğunu ince lastikle sabitleyin.

At kuyruğunuza da krepe atarak, karışık ve kabarık görünmesini sağlayın. Daha sonra yarısını saçınızın üstüne doğru tel tokayla tutturun, kalan diğer yarıyı da ikiye ayırarak, topuzun etrafına sarın ve topuzun altına tel tokalarla tutturun…

Son aşama ise perçemlere hareket katma… Maşayla veya düzleştiriciyle perçemlerinize şekil verin.

 

Kaynak:kadınvekadın.com

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.