9 yaşında iki kez kanseri yendi

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kansere yalandığında sadece iki yaşındaydı…

 İngiltere’nin Newcastle kentinde yaşayan dokuz yaşındaki Emily Clark iki kez böbrekkanserini yendi. İlk olarak iki yaşındaykenkansere yakalanan ve bir böbreği alınan Clarkkemoterapi de gördü ancak 10 ay sonra hastalık nüksetti.

Yine kemoterapiye başlanan, 18 ay süreyle diyalize giren Clark’ın böbreği tamamen işlemez hale geldi. Annesi Claire ona böbreğini vermeye hazırlanırken birmucize gerçekleşti. Küçük kızın böbreği yeniden çalışmaya başladı ve sağlığı her geçen gün daha iyiye gitti.

Clark, her ne kadar sürekli ilaç kullanmak zorunda olsa ve akşamları büyüme hormonu enjekte edilse de beş yıldır kanseri yenmenin mutluluğunu yaşıyor.

“Lily” adında başka bir kızları daha olan annesi Claire ve babası Stuart, eylül ayında doğumgününü kutlayacak olan kızları için, “Büyük bir parti düzenleyeceğiz. Çok zor günler geçirdik ama sonunda hastalığı yendik. Emily bizimküçük mucizemiz” diyor.

Kaynak:habertürk.com
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.