9 sağlık sorununa 9 doğal çözüm

Bitkiler
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Ağız kokusuna ne iyi geliyor? Ya da öksürüğe? Sık karşılaştığımız 9 sağlık sorun için çok özel reçeteler bulunuyor.

Karşılaştığınız bazı sağlık sorunları için hemen doktora ya da eczaneye koşmanız gerekmiyor. Unutmayın, bazen buzdolabınız aynı zamanda ecza dolabınız!

‘The Canadian Encycolopedia of natural Medicine’ kitabının yazarı Sherry Torkos bazı önerileri ve özel reçetelerimizi sizinle paylaşıyoruz.

Kötü ağız kokusuna doğal çözüm

Önemli bir toplantı sırasında ya da sevdiğiniz kişiyle baş başa olduğunuz esnada, ağız kokusunun üzerinizde oluşturduğu stresi tahmin edebliyoruz. Düzenli ağız bakımının bu sorunu çözüceğini biliyoruz ama bildiğimiz bir şey daha var. Sherry Torkos, ” İyi bakterilerden oluşan probiyotik ürünler kötü bakterilerle savaşarak ağız kokusunu azaltabiliyor.” diyor.

Öksürüğe doğal çözüm

Soğuk algınlığı nedeniyle oluşan öksürüğe karşı bal mükkemmel bir ilaç. Boğazdan geçerken öksürüğün verdiği acıyı hafifletiyor ve göğsü yumuşatıyor.

Afta doğal çözüm

Ağız içinde oluşan aftlar acı verir ve düzelmesi ortalama iki haftayı bulur. Toros ise aft için meyankökünü öneriyor.

İshale doğal çözüm

İshal, günlük yaşamınızı etkileyecek ve zamansız karşılaşabileceğiniz bir sorun. Neyse ki çözümü hemen mutfağınızda. Torkos’a göre muzun içerdiği pektin ishali engellemeye yardımcı oluyor. Ayrıca ishal sonrası muz yemek kaybedilen elektroliti tekrar sağlıyor.

Burun tıkanıklığı

Çörek otunu bir kap suyun içinde ısıtıp tekrar kurutun. Kurutulan çörekotlarını toz haline getirdikten sonra burnunuza çekin.

Grip

Karabiber, limon, zencefil ile karıştırıp öksürüğe ve gribe doğal iksir hazırlayabilirsiniz.

Hemoroid

Hemoroid problemi oldukça acı verebilir. Bölgedeki acıyı dindirmek için Torkos, bir diğer adı benekli kızılağaç olan cadı fındığıyla kompres yapılmasını öneriyor.

Uykusuzluk

Sakinleştirici çaylar, özellikle papatya çayı rahat bir uyku çekmenize yardımcı oluyor.

Akne

Akne sadece ergenlikte karşılaşılan bir problem değil. Birçok kadın bu problemi çekmekte. Torkos ise mucizeler yarattığı söylenen pahalı kremlere başvurmadan önce çay ağacı yağını denemenizde fayda olduğunu söylüyor.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.