8 Mart Dünya Kadınlar Günü için objektif karşısına geçtiler

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

İzmir Üniversitesi akademisyenleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için objektif karşısına geçti.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü ’nde şiddete karşı ‘Kadın, Şiddet ve Hukuk’ paneli düzenlenen İzmir Üniversitesi’nde akademisyenler, aykırı bir sergi için objektif karşısına geçti.

“Farklı görünsek de kadın ve erkek hepimiz aynıyız. Hepimiz insanız” diyen İzmir Üniversitesi akademisyenleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için objektif karşısına geçti. Kadın Çalışmaları ve Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından organize edilen etkinliklerde 6 Mart 2014 Perşembe günü İzmir Üniversitesi’nde düzenlenecek “Kadın, Şiddet ve Hukuk” panelinin ardından 7 Mart Cuma günü İzmir Üniversitesi Sanat Galerisi’nde açılacak olan sergi, 12 Mart’a kadar ziyaret edilebilecek.

Fotoğraflar sanatçı Mehmet Çeliksan tarafından çekildi

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uluğfer Teker ve Öğretim Görevlisi, Oyuncu Volkan Severcan’ın da poz verdiği sergi için İktisadi ve İdari Bilimler, Tıp ve Fen Edebiyat Fakültesi ile Meslek Yüksekokulu ve Yabancı Diller Yüksekokulu akademisyenleri sanatçı Mehmet Çeliksan tarafından fotoğraflandı, akademisyenlerin makyajları Pınar Yılmaz tarafından yapıldı.Şiddet gören kadınların da hakları var.

Sergiden bir gün önce düzenlenecek panele İzmir Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medeni Hukuk Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selma Çetiner Şekerci moderatörlük yapacak. “Kadın, Şiddet ve Hukuk” başlıklı panelde, Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Serpil Salaçin, İzmir 13. Aile Hekimi Ali Soyer ve İzmir Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medeni Hukuk Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tuba Kutoğlu konuya ilişkin değerlendirmelerini sunacak.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.