8 adımda sağlıklı cilt!

Cilt yenilemek
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Sağlıklı cilt doğru beslenme, doğru temizleme ve mutlu bir hayattan geçer aslında. Bu yüzden cildinizi sağlıklı, pürüzsüz ve parlak görünmesini sağlayan kürleri ve maskeleri şimdilik bir kenara bırakın diyoruz. Birazdan okuyacaklarınızın cildiniz için ne kadar yararlı olduğuna ışık tutmak istiyoruz.

Cildinizin yenilenmesini sağlayın

Cildinize uygun doğru temizleyiciyi bulun. Aksi taktirde cildiniz pul pul olur, bu cildinizin tamamen arındığı anlamına gelmez.

Önemli olan cildinizdeki bariyerleri yok etmeniz yani hücrelerin nefes almasını sağlamanız. Cildinizin enzime ve doğru emilime ihtiyacı var. Dermatologunuza danışmadan hareket etmeyin.

Kremlerle korunun

Güneş ışınları, spotlar, bilgayar gibi daha birçok ışığa maruz kalır cildimiz. Kremleri doğru zamanda ve sırasıyla kullanmak önemli. Eğer iki farklı sorun için iki ürün kullanıyorsanız birini sabah diğerini gece kullanmaya özen gösterin.

Yıkanmış tene uygulayın

Nemli cilt, herşeyi sünger gibi emer. Islak değil nemli ciltten söz ediyoruz. Bu kural hemen her ürün için geçerli. Bir tek istisna var: Mineral bazlı güneş koruyucular. Nemli cilt, mineral kremin yayılmasını engeller ve kireçli, tebeşirli gibi bir görüntü ortaya çıkar.

Suya sıcaklığına dikkat

Yüzünüzü çok sıcak suyla yıkadığınızda gözeneklerin ve kırmızılıkların ortaya çıktığını bunun da cildinize iyi gelmediğini görürsünüz. Soğuk suyla yıkadığınızdaysa yüzünüz şok etkisi yaşar, tam olarak temizlenir ve dipdiri olur.

 

Kremlere dikkat

Yüzünüze sürdüğünüz zeytinyağ ve naturel yağlar içeren diğer kremler aslında cildinizi tıkayan ajanlar. Besleyeyim derken kalın tabakalarla uyguladığınız bu ürünlerle gözeneklerinizi tıkarsınız.

Cildinize uyurken de bakın

Güneş ışınlarından ve diğer tüm ışıklardan etkilenen cildimiz için gece yatarken kullanabileceğiniz bir ürün var. Bu ürünü karanlıkların kahramanı olarak adlandırmak da mümkün.

Serumları deneyin

Harika bir etki istediğinizde parfüm alıyorsunuz vücut kremi değil, öyle değil mi? Şimdi size kesin ve olumlu bir etki yaratacak bu serumu öneriyoruz. Hızlı ve tamamen geri dönüşü olan bu ürün cildinizi derinlemesine temizler ve yeniler.

Doğru eşleştirmeler yapın

Hayır, konumuz moda değil. Beyonce ve Jay-Z’nin birbirini tamamladığı gibi olmalı elinizdeki tüm parçalar. Güneş koruyucuları ve antioksidanlar birbirleriyle evli olarak doğmuşlar. UV ışınlarını çeken koruyucular ve cildi de diri tutar.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.