5. Yılını Kutlayan Alvimedica Güçlenerek Büyüyor

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Alvimedica’nın beş yıllık öyküsü, yetenek ve başarı arzusu birleştiğinde dünyada hiçbir gücün onu engelleyemeyeceğine örnek teşkil ediyor. Alvimedica, uluslararası Ar-Ge gücü, hizmet kalitesi ve atak kültürü ile bu kadar kısa bir zaman içinde güçlenerek büyürken bir dünya markası olma yolunda da hızlı ve dev adımlar atmaya devam ediyor.

Girişimsel kardiyoloji alanında, geliştirdiği ve ürettiği, AB tarafından onaylı kalite standartlarını taşıyan kardiyolojik anjiyoplasti balon kateterleri ve stent taşıma sistemlerinde Türkiye’nin ilk ve tek üretici firması olan Alvimedica, 1 Eylül tarihinde 5. yılını kutluyor.

Alvimedica CEO’su Cem Bozkurt, şirketin geride bıraktığı beş yılı şöyle değerlendirdi: “Alvimedica olarak kurulduğumuz zamandan bu yana, tüm hedeflerimizi gerçekleştirdik ve çok yol katettik. Çatalca’da 5.500 m2’lik alana kurduğumuz ve yapımı iki yıl süren üretim tesisimizin tamamlanması sürerken de biz çalışmalarımıza hiç ara vermedik. 2009 yılı itibariyle üretim tesisimizin de faaliyete geçmesi ile atağa geçtik. Şirket politikamızı, izlediğimiz doğru strateji ile yenilikçi teknolojilerimizin sağladığı fayda üzerine inşa ederek bir dünya markası haline geldik. Bu yolda attığımız ilk adımlarda öncelikle bölge ülkelerinden İran, Asya, Hindistan, Latin Amerika ve Arjantin’de önemli aşamalar kaydettik. Kuruluşumuzdan henüz beş yıl geçti ama şu anda yaklaşık 40 ülkedeki faaliyetteyiz ve bu sayı her geçen gün artacak.”

Alvimedica Venezuella’da Pazar Lideri

2007 yılında Danimarka ve İsveç’te yaşayan Türk iş ve bilim adamlarının yenilikçi ürünler geliştirmek amacıyla biraraya gelerek kurduğu bir girişim olan; sağlık ve tıp teknolojileri alanında yatırım ve faaliyetlerini sürdüren Alvimedica, şu anda 40’dan fazla ülkeye ihracat yapıyor. 2012 yılı içinde pazar lideri olduğu Venezuella’nın yanı sıra Hollanda, Almanya, Çin, Hindistan, Irak, İran, Mısır, Arjantin, Brezilya ve Rusya gibi ülkelerde başladığı resmi faaliyetlerinin kutlamalarını arka arkaya gerçekleştiriyor. Türkiye’de çıplak stent pazarında yüzde 50 paya sahip, ilaçlı stent pazarında da yüzde 20 olan payını her yıl hızla arttıran Alvimedica, her başarılı çalışmasıyla gittikçe güçlenerek büyüyor.

“Kalp Sağlığı Alanında Sosyal Sorumluluklarını En İyi Yerine Getiren Kuruluş” Ödülü

Yasalara uygun, etik marka kimliğinin yanı sıra sorumlu kurumsal yurttaş kimliğinin altını çizen, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni (UN Global Compact) imzalayan firmalar arasında yer alan Alvimedica, sosyal sorumluluk projeleriyle de içinde yaşadığı toplumun gelişimine katkıda bulunuyor. Sağlık Bakanlığı, Avrupa ve Türk Kardiyoloji Dernekleri’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği “Yaşam için stent”(Stent For Life) projesine verdiği önemli destekle Sağlık Gönüllüleri Türkiye Derneği (SG-T) tarafından kalp sağlığı alanında sosyal sorumluluklarını en iyi yerine getiren kuruluş ödülüne layık görülen Alvimedica, ulusal ve uluslararası kurumsal itibarının inşasını da her fırsatta sürdürüyor. Alvimedica, ambulanslarda ve kalp krizi vakalarına müdahaleler sırasında, acil servislerde sürekli çalışan anjiyo cihazının bulundurulması; bu vakalara acil müdahale için uzman doktor, hemşire ve teknisyenlerin dönüşümlü, ama 24 saat sistemiyle çalışmasının sağlanması gibi hayati önem taşıyan kritik noktaların iyileştirilmesini hedefleyen projede, konuyla ilgili sağlık ekibine girişimsel kardiyoloji simülasyon eğitim verilmesini sağlıyor. Alvimedica ayrıca, ekim ayında Stent for Life projesine destek sağlayacak yeni bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Ar-Ge’ye yatırımın bir eseri: Coracto, yeni nesil stent pazarında rakipsiz

Sağlık alanında faaliyet gösteren bir markanın ürünlerinin arkasında durması ve güven duygusu yaratması koşulu, Alvimedica’nın üretim ve hizmet anlayışının ilk koşullarının arasında yer alıyor. Alvimedica, kendi ürettiği stent ve stent uygulama cihazlarını kullanan müşterilerini özel olarak yakından izleyerek, ürünlerinin kalitesini, farklılığını kanıtlayan klinik araştırma sonuçlarını paylaşıyor ve hizmet kalitesini garantileyip marka güvenini artırıyor. Örneğin, düzenli Ar-Ge yatırımlarının bir ürünü olan Rapamisin salımlı koroner stenti Coracto, yenilikçi medikal teknolojilere imza atan Alvimedica’nın yeni nesil stent pazarındaki rakipsiz ürünü olarak öne çıkıyor.

Beklentilerin üzerinde sağlıklı ve mutlu bir hayat için çözümler üretme vizyonu taşıyan Alvimedica, Çatalca’daki 5.500 m2 üzerine kurulu, Avrupa’nın en büyük 10.000 Class clean room’u (temiz oda) bulunan üretim tesisinin yanı sıra, Hollanda ve Amerika’daki Ar-Ge merkezleriyle, şirketin ilgili diğer departmanlarıyla ve dünyanın dört bir yanında kardiyologlar, klinikler, akademik kurumlar ve bilim insanları ile işbirliğine giriyor. Ürün geliştirme çalışmaları kapsamında tıp ve teknoloji alanında Türkiye’nin saygın eğitim kurumları olan İstanbul Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi ile de ortak projeler yürütüyor. Alvimedica, Rusya, Hindistan ve Singapur’un çeşitli üniversite kliniklerinde birçok araştırma ve çalışmalara katılıyor ve yenilikçi ürünler için her türlü gelişmeyi de yakından takip ediyor. Frankfurt Üniversitesi, Viyana Üniversitesi, Aachen Üniversitesi ve Washington Cardiologic Pathology Enstitüsü işbirliği ile, ortak ürün ve teknolojiler geliştiriliyor. Son üç yılda, sadece Ar-Ge çalışmalarına 8 milyon dolarlık bir harcama yapan Alvimedica’nın dünya standartlarında üretim ve kontrol süreçlerine sahip üretim tesislerinde geliştirilen çıplak metal ve ilaçlı stentler, dünyanın önde gelen klinik çalışmalarına konu oluyor.

Gelecekte insan sağlığının en önemli adresi: “İstanbul Bio City” inşası başlıyor

Alvimedica, 5. yılını kutlarken, gelecek yıllar için de insan sağlığını inşa edecek projeler hazırlıyor. İlk etapta 125 milyon dolarlık bir yatırım bedeli ile, Çatalca’da, 400 dönümlük bir alanda hayata geçecek olan “İstanbul Bio City” projesi, endüstride yer alan kurum ve kuruluşların üretim alanında daha yakın bir işbirliği kurabilmelerini; aynı alt yapıyı kullanarak Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarını gerçekleştirebilmeleri için fırsat sağlayacak. Biocity İstanbul projesi ile Alvimedica sadece kendi markasının değil, Türkiye’nin de küresel biyoteknoloji alanında rekabet gücünü de çok üst noktalara taşıyacak.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.