5 santimlik tümörle yaşadı!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Baş ağrısı ve baş dönmesi şikayetiyle başvurduğu hastanede beyninden 5 santimlik tümör çıkarıldı

 Konya’da 60 yaşındaki kadının, baş ağrısıve baş dönmesi şikayetiyle başvurduğu hastanede beyninden 5 santimlik tümörçıkarıldı.

Edinilen bilgiye göre, Nuran Mutlu baş ağrısı, baş dönmesi ve bayılma şikayetiyle ailesi tarafından Konya Medicana Hastanesi’ne götürüldü.

Burada yapılan kontrollerde Mutlu’nun beyninde tümör olduğu tespit edildi. Kadın, hemen ameliyata alındı.

Başarılı geçen ameliyatla Mutlu’nun beynindeki 5 santimlik tümör alındı. 

TÜMÖR BEYİNDEKİ EN ÖNEMLİ DAMARA YAPIŞIKTI
Hastanenin operasyonu gerçekleştiren Beyin Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Soner Çivi,  yaptığı açıklamada, kendilerine baş ağrısı, baş dönmesi ve bayılma şikayetiyle başvuran hastalarının başındaki tümörün başarıyla alındığını söyledi.

Ameliyatla ilgili bilgi veren Çivi, şunları kaydetti:

”Beynin en önemli damarına yapışık olan tümörün yavaş ve sinsi bir şekilde büyüyerek 5 santime kadar ulaştığını gördük. Tümör, vücudun hareket mekanizması üzerinde yer alıyordu. 3 saatlik ameliyatın ardından hasta, beynindeki tümörden kurtuldu. Hastanın sağlık durumu şimdi iyi. Tümör zamanında alınmamış olsaydı hasta kaybedilebilir ya da vücudunun bir tarafı tamamen felç olabilirdi.”

Nuran Mutlu ise beyninde tümör olduğunu öğrendiğinde çok şaşırdığını, sağlık problemlerinden kurtulacağı için çok mutlu olduğunu ifade etti.

Kaynak:habertürk.com
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.