5 etkili çay maskesi tarifi

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Evde cilt bakımı yapmak isteyenlere, 5 süper çay maskesi tarifimiz var!

Güzelliğiniz için 5 çay maskesi

Birçoğumuzun içmekten zevk aldığı ve tiryakisi olduğu çay, antioksidan açısından zengin oluşu ve cildi su ihtiyacını uzun süre karşılaması yüzümüz için de oldukça faydalı.

Çay maskeleri cildinizi güneşten korur, gergin tutar, yaşlanmasını engeller, gözeneklerinizi sıkılaştırır ve göz altı morluklarından kurtulmanıza yardımcı olur.

Çay ve muz
Muzu bir kabın içerisinde iyice ezin ve üzerine demlediğiniz çaydan iki yemek kaşığı ekleyerek macun kıvamında bir maske oluşturun. Maskeyi yüzünüze sürün ve 15-20 dakika kadar bekletin, ardından suyla durulayın. Bu maske yüzünüzü doğal yolla nemlendirmenin ve lekeleri azaltmanın en iyi yollarından bir tanesidir.

Çay, pirinç unu ve limon
Üç yemek kaşığı pirinç unu, iki yemek kaşığı demlenmiş çay ve iki üç damla limonu karıştırın. Karışımı yüzünüze hafif bir masajla yedirin, 20 dakika kadar bekleyin, ardından soğuk suyla durulayın. Bu maske göz altında oluşan mor halkaları ve şişkinliği azaltır aynı zamanda cildinizin daha gergin ve genç görünmesini sağlar.

Çay ve çikolata
Hem çay hem çikolata antioksidan açısından zengindir. Üç dört yemek kaşığı kakao tozuyla iki üç kaşık demlenmiş çayı karıştırın ve yüzünüze sürün, 15-20 dakika kadar yüzünüzde bekletin ardından durulayın. Bu maske, cildinizin genç kalmasını sağlayan en etkili doğal maskelerden biridir.

5 etkili çay maskesi tarifi
5 etkili çay maskesi tarifi

Çay ve mısır unu
Üç kaşık mısırununu üç kaşık demlenmiş çay ile karıştırın. Karışımı yüzünüze sürün ve yarım saat sonra soğuk suyla durulayın. Maske siyah noktaları azaltarak daha pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Çay ve krem
Demlenmiş çayı soğumaya bırakın, daha sonra herhangi bir nemlendirici kremin içine iki tatlı kaşığı çayı ekleyin. Karışımı yüzünüze sürün ve 10 dakika bekletin. Bu karışım genişlemiş gözenekleri sıkılaştırmanıza yardımcı olur.

 

elmaelma.com

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.