5 Adımda mükemmel eyeliner

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen yeni sezon defilelerinde kıyafetler kadar makyajlarda dikkat çekti. Ortak nokta ise eyeliner’dı. Görünüşe göre 1960’larda Brigitte Bardot ya da sonrasıında Amy Winehouse’un imzası haline gelen kuyruklu uygulamalar yine ön plana çıkacak.

Peki uygulama nasıl yapılacak? Makyaj artistlerine göre doğru eyeliner uygulaması 5 ana prensibe dayanıyor.

1- Baz oluşturma

Bir fırça yardımıyla transparan pudrayı göz kapaklarınızın üzerinde gezdirin. Bu uygulama sadece göz kapaklarının üzerindeki fazla yağı almakla kalmıyor aynı zamanda göz makyajınızın dayanıklılığını arttırıyor.

2- Doğru ürünü bulma

Uzmanlara göre en iyi fırça ile sürülen tüp eyeliner. Böylelikle ürünün göze bulaşması ya da fazla kullanım gibi bir olasılık söz konusu olmuyor. Jel formlu ürünler de yeni başlayanlar için kolay uygulama sağlıyor. Buna karşın kalem eyelinerlar daha kolay bulaşma riski taşıyor.

3- Doğru çizgiyi öğrenme

Önemli olan sadece bir çizgi çekmek değil, çizgiyi alt ve üst göz kapaklarında kusursuz bir şekilde çekmek ve bitişte her iki çizgiyi de bir birine bağlayabilmek.

4- Sonrasında maskara uygulama

Maskaralarınızı eyelinerı çektikten sonra uygulamak gerektiğini belirtiyor uzmanlar. Aksi halde çektiğiniz eyeliner çizgisini düzetmek  zorlaşabilir.

5- Kurumaya bırakma

Eyeliner sürdükten sonra gözleriniz kapalı halde kurumaya bırakmayı ihmal etmeyin. Yoksa farınızla karışma durumu söz konusu olabilir.küçük düzeltmeler için göz makyajı temizleyicisi ve kulak pamuğundan yardım alın.

 

kadinvekadin

More from the blog

Gelin Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Gelin adaylarının düğün günü özellikle saç ve makyajlarının en güzel şekilde olmasını ister. Kendilerine ve tarzlarına yakışan bir model seçmeleri için belli kaynaklardan ve kişilerden destek almaktadır....

10 Dakikada Makyaj Nasıl Yapılır?

Hem güzel görünmek isteyip hem de vakti olmayanlara yönelik hızlı ve pratik 10 dakikada makyaj nasıl yapılır? Tüyoları yazının devamında sizler için hazırlandı. Bakımlı görünmek günümüzün olmazsa olmazları...

Makyaj fırçası nasıl seçilir?

Farklı makyaj fırçaları, yeni başlayanlar için ister istemez kafa karışıklığına sebep olabiliyor. Yüz için, göz için ve vücut için onlarca makyaj fırçası bulunuyor.

Yeni Sezonun Güzellik Trendleri Sizlerle

Bugün sizlerle birlikte yeni sezonda karşımıza çıkan ünlülerin güzellik trendleri ile alakalı bilgiler sunacak ve fikir edinmenize yardım edeceğiz. Türkiye genelinde özellikle güzellik konusunda...