5 adımda kolay ve hızlı göbek eritme

Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa'nın önerdiği 5 hızlı göbek eritme egzersiziyle, günde 15 dakikada daha sıkı bir karınla yazı karşılayabilirsiniz.

5.00 avg. rating (97% score) - 2 votes

Her sene olduğu gibi kış aylarında spor yapmayı biraz ihmal ettik. Bundan dolayı yaz öncesi karın bölgemiz pek istediğimiz gibi değil. Şöyle kolay ve hızlı bir antrenman programı olsa da denize gitmeden ve ince kıyafetler giymeden önce hemen toparlayıp göbeğimizdeki fazla yağlardan kurtulsak çok güzel olurdu, değil mi? Ama göbek eritme hareketlerinin çok uzun sürmesini istemiyoruz.

Hızlı göbek eritme konusunda Okan Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa bize günde 15 dakika ayırarak daha düz ve sıkı bir karın sahibi olmamız için 5 hızlı göbek eritme egzersizi tavsiyesinde bulundu.

Ek olarak bu egzersizleri uygun bir beslenme planı ile birlikte uygularsanız daha hızlı sonuç almanız mümkündür. Bunun için daha önce yayınladığımız Ebru Şallı’nın göbek eritme diyeti ve Göbek eritme için yemeniz gerekenler başlıklı yazılarımızı okuyabilirsiniz.

İşte Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa’nın bize önerdiği ve yazı daha fit karşılamamızı sağlayacak hızlı göbek eritme egzersizleri:

 

 

hizli-karin-egzersizleri-5697186
1) Plank

Egzersiz programlarının olmazsa olmazı plank’tır. Plank ile vücutta birden fazla bölge çalışabilirsiniz ve karın bölgesi için oldukça etkilidir. Yüz üstü pozisyonda, eller karşıyı gösterecek şekilde önkollar üzerinde duruyoruz. Daha sonra sırayla göğsü, kalçayı ve bacakları yerden kaldırıyoruz. Sadece önkollar ve ayak parmak uçları yerle temasta olmalıdır. Bu pozisyonda 20 saniye bekliyoruz. Günde 1 kez yapmanız yeterlidir. 2’nci gün de 20 saniye yapıyoruz. Daha sonra her 2 günde 1, süreyi 10 saniye artırıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.