5 Adımda Göbek Yağlarınızı Yok Edin!

5 Adımda Göbek Yağlarınızı Yok Edin!
5 Adımda Göbek Yağlarınızı Yok Edin!
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Karın bölgesinde yağ depolanması sonucunda oluşan kötü görüntü hem kadın hemde erkekleri rahatsız eden bir görüntüdür. Bu görüntüyü oluşturan düzensiz yeme alışkanlıkları, uzun süre aç kaldıktan sonra normalinden fazla yemek ya da fazla kilonun biriktiği yer olması gibi sebepler bu sonucu değiştirmiyor. Sizi rahatsız eden göbek yağları ve karın bölgesinde biriken yağlardan kurtulmak isteyen kişiler için Diyetisyen Nilberk Karaman önemli tavsiyeler verdi.

1. Yemek yerken daha az miktarda sıvı tüketin ya da tamamen içmeyin

Mide adeta bir balon gibidir. Sizin yediğiniz ölçüye paralel olarak mideniz de o derecede büyür. 3 tabak yemekten oluşan bir öğünün kapladığı alan ortalama olarak 650-750 cc’dir. Buna bir de yemek öncesi, sırası ve yemek sonrasında içtiğiniz su, çay, kola ve ayran gibi sıvıların hacmini dahil ederseniz hacim alanı 1 litreye kadar çıkar. Bu da midenin her öğünde daha fazla büyümesine yol açar. Üstüne bir de karın kası egzersizleri yapmıyorsanız kısa bir zaman sonra sonra o nefret ettiğiniz göbek çıkıntısı oluşmaya başlar.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Bilimselliği kanıtlanmış 6 Göbek Eritme Yöntemi

2. Birşeyler yemek için karnınızın acıkmasını beklemeyin

Aç karnına yemek yemek beslenmekten çok fizyolojik ihtiyaçlarınız için gereklidir. Karnı aç olan bir kişiye yeme demek çok da anlamlı değildir. Ancak eğer karnınız aç olmasa dahi yemeğe oturursanız hem daha az yiyeceksiniz hem de sindirim sisteminiz ve barsak hareketleriniz rahatlayacaktır.

3. Yemekleri parçalayarak yemeyi tercih  edin

Günümüzde özellikle çalışan insanlar için her ne kadar yemekleri parçalayarak yemek mümkün gibi görünmese de aslında bu şekilde yapmanız da mümkün. Nasıl olacağınız öğrenmek iste misiniz?  Öğle yemeğinde 2 tabak yemek yerine 1 tabak yemek ve ekmek ile birlikte salata, yoğurt veya meyve almanız aslında bunun için yeterlidir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  14 Günlük Sıfır Göbek Diyeti

Öğünden 3-4 saat sonra buna ekleyeceğiniz kuru meyve veya 4-5 adet sade bisküvi veya 1 porsiyon sütlü tatlı gibi kalorisi az atıştırmalıklar, öğle saatinde yemediğiniz 2. tabağın yerini alacak ve aynı zamanda akşam yemeğine aç karnına oturmanıza engel olacaktır.

4. Yüksek hacimli gıdaları aynı öğünde almamaya özen gösterin

1,5 kepçelik 1 kase çorbanın kapladığı hacim 250 cc’dir. Buna ek olarak 1 kase yoğurt yediğinizde + 250 cc ve salata ilave ettiğiniz de + 500 cc eklemiş olursunuz. Kepekli yiyecekler gibi yüksek posalı ürünler tabi ki sağlığımız için vazgeçilmez besinlerdir fakat tümünü tek bir öğünde yemek bizim için büyük bir hata olacaktır.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Evde göbek eritmek için 15 dakika yeterli!

Böyle yapmaktansa çorba içeceğiniz öğüne yoğurt veya ayran yerine et grubu eklemek, salata yerine de meyve eklemek mide hacminin tek bir öğünde artmasına engel olacaktır.

5. Suyu kana kana içmek yerine yudumlayarak için

Günlük içilmesi önerilen su miktarı kişiye göre değişiklik gösterse de temel olarak 2 litrenin altına düşülmemelidir. Ancak günde 2 litre su içeceğim diye de mide su ile doldurulmamalıdır. 2 litreyi tamamlamak adına kısa sürede kana kana su içip lavaboyu aşındırmak yerine yudum yudum su içerek suyun vücutta daha uzun kullanımına ve daha etkili olmasına izin verin.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Ebru Şallı’nın göbek eritme diyeti

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.