28 günde dokuz yaş gençleşebilirsiniz

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

28 günde 9 yaş gençleşmek… Kulağa çok hoş geliyor değil mi? Bunu mümkün kılmak sizin elinizde…

Antioksidan deposu meyve ve sebzeleri ve eti kısık ateşte haşlayarak yemek, bol su içmek ve şeker, alkol ve süt ürünlerinden uzak durmak cildi 9 yaş gençleştiriyor.

İngiliz Beslenme Uzmanı Karen Fischer, 28 günde dokuz yaş gençleşmenin ve beş kilo vermenin sırrını basit bir diyetle açıkladı. Daily Mail gazetesine ‘28 günde daha genç bir cilt’ adlı kitabında diyetin ayrıntılarını anlatan Fischer’a göre başarılı olmanın sırlarından biri yiyecekleri kızartmak yerine haşlamakta ve kısık ateşte yavaş bir şekilde pişirmekte gizli. Ayrıca koyu renkli, özellikle de mor sebzeleri ve meyveleri tercih etmek gerekiyor.

Buna göre kırmızı meyveler, orman meyveleri, patlıcan, kırmızı lahana ve kırmızı soğan gibi sebze ve meyveler içerdikleri antioksidanlar sayesinde cildin gençleşmesini sağlıyor. Fischer, pastörize edilmiş besinlerden de kaçınılması gerektiği konusunda uyarıyor.

Neden 28 gün

Tam tahıllı besinlerin tüketimini öneren ve etin haşlanarak hazırlanması gerektiğini söyleyen Fischer, neden 28 gün gerektiğini de açıklıyor. Buna göre, cildin alt katmanlarında yeni hücrelerin üretimini sağlayıp cilt yüzeyine ulaştırması 28 gün alıyor. Diyetin ilk üç gününde ise detoks yapılıyor. İlk üç gün boyunca et veya kafein tüketilmiyor. Diyet süresince de çok az miktarda kahve içilebiliyor. Ancak şeker, Alkol ve süt ürünlerinden uzak durulması gerekiyor. Ayrıca günde sekiz bardak su, bitki çayı veya taze sebze suyu tüketilmesi öneriliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.