2021 Mobilya Trendleri

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yeni bir yıla merhaba dediğimiz şu günlerde vaktimizin çoğunu evde geçirmememizin etkisiyle alışkanlıklar değişmekte; değişim ev dekorasyon ve mobilya seçimlerimize de yansımaktadır. Özel tasarım mobilyaların daha çok tercih edilir olmuş, trend çizgisinden çok rahatlık, sadelik ve kullanışlılık ön plana geçmiştir.

Dijital çağa yavaş yavaş uyum sağladığımız şu dönemde online iletişim araçlarının daha çok kullanılır olması sebebiyle ün marka koleksiyonlarının modelleri özel ölçü ve fikirlerle güncellenmiş, kişiye göre mobilya tercih edilmeye başlanmıştır.2021 yılı mobilya ve aksesuar tercihlerini sizler için derlediğimiz bu yazımızda ulaşabilirsiniz.

Renkler ve Desenler

Bu yıl çok canlı kıpır kıpır renkler yerlerini pastel tonlara krem,gri, koyu yeşil, mavi tonlarına bırakmıştır. Desenler daha çok detaylarda yer almaktadır. Mobilya ahşap bölümlerinde minimal desenler, yastıklarda pul payet işlemeler, geometrik modeller ve püsküllerle hareket katılarak renk değişime gitmeden sade ancak hareketli bir görünüm katılmıştır.

Konfor ve İşlevsellik

Yaşam alanlarında konfor ve işlevsellik bu yılın en çok önemsenin tercihi olmuştur. Sosyal medya sayesinde özel üretim mobilyalara erişimin daha da kolay olamaya başladığı bu dönemde fabrikasyon ürünlerden çok konfor ve işlevselliğe yönelik kişiye özel tasarımlar talep edilmektedir. Özellikle salon mobilyaları ve çocuk odası mobilyalarında bu hareketliği görmek mümkün.

Kumaş Seçimi

modern koltuk takımı

Koltuk mobilyalarında kullanılan kumaş türleri oldukça geniş bir yelpazede kaşımıza çıkmaktadır. Tay tüyü, nubuk yerini sağlamlığı, dayanıklılığı, yüzeyinin parlaklığı gibi özellikleri olan keten ve şönil kumaşlara bırakmıştır.

Malzeme

Tüm mobilya tasarımlarında birincil tercih yine ahşaptan yana. Metal sehpaha, raf, kitaplık gibi ön plana geçmeye başlarken; deri koltuklar güncelliğini yitirmemiştir.

Genel olarak 2021 konfor ve sadeliğin, huzuru yansıtan tasarımların yılı olacak diyebiliriz.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.