2019 Yılı Mutfak Trendleri

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

2019 yılında evinizi yenilemek isterseniz mutfaktan başlayabilirsiniz. Evlerin can damarı olan mutfaklar en fazla vakit geçirdiğimiz yerlerden. Bursa çıkışlı F2MS Grup Mimarlarındam Mimar Figen Erdağ Demircan 2019 trendleriyle mutfak yenilemek isteyenler için ipuçları verdi:

Mutfakta yüksekte bulunan dolap kapaklarınızda değişikliğe gidebilirsiniz. 2019’da metal ve cam kapaklar öne çıkıyor. Uzun yıllardır devam eden minimalizm hareketi bu yıl da devam ederek mutfaklara da yansıyor. Bu yüzden metal ya da cam kapakları tercih ederseniz mininalizme biraz daha yakınlaşabilirsiniz.

Modern dizayn geleneksel ile bir araya gelmeye devam ediyor. Doğal taşlar, organik karolar ile mobilyalar bir arada kullanılabilir. Vintage bir aydınlatma da mutfağınıza hoş bir hava katacaktır.

2019’da bembeyaz mutfakların devri kapanıyor. Beyaz bir mutfağınız varsa en azından mavi ya da yeşil tonlarını dekorasyonunda katabilirsiniz.

2019 Yılı Mutfak Trendleri

Doğadan ilham alın

Doğaya olan özlemimiz gittikçe artıyor. Doğa ile bağlantılı kalabileceğimiz yollar arıyoruz. Bu yüzden ahşabı mutfağınıza katmak doğaya bir adım yakın olmak anlamına gelecektir.

Dijital eşyalar daha fazla hayatımıza giriyor. Bu da mutfaklara da yansıyor. İndüksiyonlu ocaklar, WiFi ile bağlanılabilen espresso makineleri hayatları kolaylaştırmayı hedefliyor.

Mutfak Trendleri 2019

Krom, nikel ve mat siyah

Krom ve nikel mutfaklarda kullanılırken mat siyah ile uyumunu göz ardı etmeyin.

Mutfak Trendleri 2019

Doğal çiçekler 

Makrome  bu yıl da moda. Makrome saksıları mutfak tavanınızdan asabilir, yeşil yapraklı bitkilerle mutfağınıza taze bir görünüm katabilirsiniz.

More from the blog

Çocuk odası dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler

Çocukları için yatak odası hazırlamanın heyecanını yaşayan ebeveynlerin, çocuk odası dekorasyonu için bu faktörleri göz önünde bulundurmaları gerekiyor.

Derin ve huzurlu uykunun sırrı hangi renklerde saklı?

Günün yorgunluğunu unutturan derin bir uyku, huzur veren yatak odası dekorasyonu ve keyif dolu sabahlar…

Sevginizi göstermek için en güzel araç altın kolyeler

Altın kolyeler, tarihi eskilere dayansa da asıl değerini son dönemlerde kazanmıştır. Her geçen gün modellerine yenisini ekleyerek sonsuz bir model yelpazesine sahip olmaktadır.

Hayatın güçlü dalgalarını hatırlatan eşsiz mücevherler

Padme Designs‘ın Wave koleksiyonunda yer alan mücevherler ilhamını hayatta değiştiremeyeceğimiz şeyleri kabullenmekten alıyor.