2017 Yılının Çok Konuşulan Moda Olayları

tarafından
436
2017 Yılının Çok Konuşulan Moda Olayları
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Bugün siz değerli hanımlar ile birlikte 2017 yılının çok konuşulan moda olayları ile alakalı olarak sizlere bilgiler sunacak ve fikir edineceğiz. Son derece aktif bir seneyi geride bıraktık. Moda dediğimiz zaman her geçen gün büyüyen seçenekler ön plana çıktı. Bununla birlikte Victoria’s Secret Fashion Show, bu anlamda en çok gelişmeye sahne oldu.

Sırası ile bu gelişmeleri enine boyuna analiz edecek ve fikir sahibi olacağız. Lafı daha fazla uzatmadan konuların üzerine eğilim göstereceğiz.

Versace Defile Finali

Versace, bu sene düzenlemiş olduğu defilesinde 90’lı yılların dünyaca ünlü modellerini kullanarak mükemmel bir final yaptı. Carla Bruni, Claudia Schaffer, Cindy Crawford ve Helena Christensen ile mükemmel bir final icra etti. Ortaya mükemmel ötesi seçenekler ön plana çıktı diyebiliriz.

Versace Defile Finali

Kıvanç Tatlıtuğ “Mavi” Markasının Yüzü Oldu

Ülkemizin en trend erkeklerinden birisi olan Kıvanç Tatlıtuğ, marka anlaşmalarına bir yenisini ekledi. 4 yıl önce çalışma yürüttüğü Mavi markası ile 2017 İlkbahar / Yaz koleksiyonu için yeniden anlaşma imzalayan Tatlıtuğ, markanın satışlarını kısa bir zaman dilimi içerisinde patlattı.

Kıvanç Tatlıtuğ Mavi

Gucci Alıntı Ürünlerle Mi Çıktı?

Kısa bir zaman dilimi öncesinde Gucci markasının yaptığı defilede farklı markalardan alıntı olduğu iddiaları ciddi anlamda ön plana çıkmıştı. Gucci markasının bu derece büyümesi ve kısa zaman içerisinde fark yaratması normal. Ancak alıntı tasarım iddiaları ile oldukça gündeme gelmişti. Yapılan açıklama ile birlikte Gıccify Yourself, bu tasarımların 2014 yılında yapıldığını resmen kanıtladı.

Alessandra Ambrosio Podyumlara Veda Etti

Dünyaca ünlü Victoria’s Secret meleklerinden birisi olan model Alessandra Ambrosio, resmen podyumlara veda etti. Victoria’s Secret Fashion Show 2017 kapsamında son kez podyumlara çıkan ünlü model, bu defilenin ardından podyumlara görkemli bir tören ile veda ederek kariyerini noktaladığını resmen açıkladı. Bu da gündemi en çok meşgul eden seçeneklerden birisi olarak da dikkatleri çekti diyebiliriz.

Gerçek Hayvan Kürkleri Moda Olmuştu

Dünyaca ünlü moda markaları, zaman içerisinde farklılık yaratabilmek için çeşitli adımlar atarak fark yarattı diyebiliriz. Gerçek hayvan kürklerinin kullanılıyor olması, birçok markayı ön plana çıkardı. Ancak hayvan severler de bundan ciddi anlamda nemalandı diyebiliriz. Bu markalardan bazıları Hugo Boss, Calvin Klein, Tommy Hilfiger, Ralph Lauren Stella McCartney ve Armani gibi markalar oldu. Yeni olarak ise Michael Kors katıldı.

Podyumlara Sıfır Beden Yasağı Geldi

Nedendir hala net bir şekilde çözemedik ancak podyumlarda artık sıfır beden yasağı ciddi anlamda ön plana çıkıyor diyebiliriz. Podyumlarda bundan sonra en düşük beden 34 olarak belirlendi. Aynı zamanda modellerin resimleri ile alakalı olarak da kıstas getirildi.

Bundan böyle modeller, fotoğraflarının rötüşlendiği tarihi net bir şekilde belirtmek zorunda. Aksi takdirde para cezası vermeyi kabul ediyorlar.