Bu Kışa Şapkasız Girmeyin: 2016 şapka modası

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Havaların kışı hissettirdiği şu günlerde kışa hazırlık giyim ve aksesuar alışverişleri de hız kazandı.2016 yılında aksesuarın vazgeçilmezi şapkalar bu yıl da oldukça iddialı. Alışılmış, tarz, marjinal 2016 şapka modası;

Fransız Bere Şapkaları: Zarif asil bir tarz için mükemmel bir aksesuar. Giyimle zıt renklerin tercihiyle sofistike bir tarz yakalayabileceğiniz gibi eldiven ve ayakkabı kombiniyle uyumlu görünebilirsiniz.

Fedora-Fötür Şapka modeli: Fötür 1940 lı yıllarda oldukça popüler olmaya başlayan fötr şapka Hollywood filmlerinde erkek karakterlerce sıkça kullanılan aksesuar haline gelmiştir. 2000’li yıllara gelindiğinde yalnızca erkek aksesuarı değil bayanların da sıklıkla kullandığı aksesuarlardan biri olmuştur.

Cloche şapka: İlk ortaya çıkışı 1920’lere dayanan ismini tasarımcısı Caroline Reboux’dan alan Cloche çan biçimli şapkalar günümüz  kış trendleri arasındadır.

Trapper hat-Avcı Şapkası: Günümüz kuzey coğrafyası iklimine uygun ve daha çok ısınma amacıyla tasarlanan trapper şapkalar artık moda akımının bir öğesi haline gelmiştir.Sınırlı renk seçeneklerine rağmen her renk kıyafete uyum sağlayabilir.

Örgü Şapka: Amaca ve mevsime yönelik örgü şapkalar tüm yıllarda olduğu gibi yine trendler arasında kendi imkanlarınızla birbirinden güzel örgü şapkalar yapabilirsiniz.2016 modası içinde ressam şapkalar, ucu ponponlu arkaya doğru genişleyen ve kalın örgülü şapkalar var.

More from the blog

Çocuk odası dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler

Çocukları için yatak odası hazırlamanın heyecanını yaşayan ebeveynlerin, çocuk odası dekorasyonu için bu faktörleri göz önünde bulundurmaları gerekiyor.

2019 Yılı Mutfak Trendleri

Mimar Figen Erdağ Demircan 2019 trendleriyle mutfak yenilemek isteyenler için ipuçları verdi. İşte 2019 Mutfak Trendleri...

Derin ve huzurlu uykunun sırrı hangi renklerde saklı?

Günün yorgunluğunu unutturan derin bir uyku, huzur veren yatak odası dekorasyonu ve keyif dolu sabahlar…

Sevginizi göstermek için en güzel araç altın kolyeler

Altın kolyeler, tarihi eskilere dayansa da asıl değerini son dönemlerde kazanmıştır. Her geçen gün modellerine yenisini ekleyerek sonsuz bir model yelpazesine sahip olmaktadır.