2015 makyaj trendleri uygulama rehberi

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

makyaj-trendleri-manset

Makyajda değişmeyen kurallar vardır. En temel kural yüzünüzün proporsiyonuna uyan, güzelliğinizi ön plana çıkartacak, kusurlu yerleri örtecek uygulama ve renkleri kullanıyor olmanızdır.

Kıyafette modayı nasıl takip ediyorsanız, makyajda da renkleri ve uygulamaları takip edin ama yakışmayan kıyafeti nasıl giymiyorsanız, makyajı da yüzünüze uygun durmayacaksa yapmayın.

Yüz yapısına göre uygulamalar farklılık gösterecektir. Örneğin, kalın eyeliner modası var ve sizin küçük bir göz yapınız varsa, bu gözde kalın bir uygulama yapmak, gözün daha küçük ve aşağı doğru görünmesine yol açar. Ya da göz kapaklarınız dışa doğru çıkık ve bu yıl sedefli renkler moda…  Böyle bir göz yapısına sedefli renkler kullanırsanız, gözleriniz olduğundan fazla dışa doğru çıkık görünecektir. Önce kendimize yakışanı bilmeli ve modayı kendimize uyarlamalıyız!

477414887

Metalik renkler

Önümüzdeki yıl metalik renkler biraz ağırlıkta kullanılacak. Gözlerde metalik renklere gidecekseniz yukarıda anlattığım detaylara dikkat edin. Yüzde çok duru bir etki yakalayıp çok hafif bir fondöten ve allık kullandıktan sonra metalik farınızı uygulayabilirsiniz. Tabii gözler çok dikkat çekeceği için dudaklarda da sadeliği yakalamalısınız.

Metalik renkleri sadece gözlerde değil tabii ki dudaklarda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eğer metalik rujunuz yoksa normal rujunuzun üzerine, gözünüze kullanmak için aldığınız farınızı sürerek uygulayabilirsiniz.

177337629

Dudaklarda metalik renk kullanıyorsanız göz üzerine far kullanmadan sadece hafif bir consealer ile kapatarak iki kat rimelle kirpiklerimizin etkisini artırabilir, metalik rujla rahat bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Yüzde bir denge yaratmak gerekir. Gözde koyu ya da baskın renkler kullanıyorsanız, dudaklar sade olmalı ya da dudaklarda koyu, baskın renkler kullanıyorsanız gözde açık ya da sade renklerle çalışmalısınız.

Modayı kendiniz yaratın!

Umay Korgül Gelgör / Makyaj Sanatçısı

More from the blog

Gelin Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Gelin adaylarının düğün günü özellikle saç ve makyajlarının en güzel şekilde olmasını ister. Kendilerine ve tarzlarına yakışan bir model seçmeleri için belli kaynaklardan ve kişilerden destek almaktadır....

10 Dakikada Makyaj Nasıl Yapılır?

Hem güzel görünmek isteyip hem de vakti olmayanlara yönelik hızlı ve pratik 10 dakikada makyaj nasıl yapılır? Tüyoları yazının devamında sizler için hazırlandı. Bakımlı görünmek günümüzün olmazsa olmazları...

Makyaj fırçası nasıl seçilir?

Farklı makyaj fırçaları, yeni başlayanlar için ister istemez kafa karışıklığına sebep olabiliyor. Yüz için, göz için ve vücut için onlarca makyaj fırçası bulunuyor.

Yeni Sezonun Güzellik Trendleri Sizlerle

Bugün sizlerle birlikte yeni sezonda karşımıza çıkan ünlülerin güzellik trendleri ile alakalı bilgiler sunacak ve fikir edinmenize yardım edeceğiz. Türkiye genelinde özellikle güzellik konusunda...