2015 makyaj trendleri uygulama rehberi

Makyajda değişmeyen kurallar vardır. En temel kural yüzünüzün proporsiyonuna uyan, güzelliğinizi ön plana çıkartacak, kusurlu yerleri örtecek uygulama ve renkleri kullanıyor olmanızdır.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

makyaj-trendleri-manset

Makyajda değişmeyen kurallar vardır. En temel kural yüzünüzün proporsiyonuna uyan, güzelliğinizi ön plana çıkartacak, kusurlu yerleri örtecek uygulama ve renkleri kullanıyor olmanızdır.

Kıyafette modayı nasıl takip ediyorsanız, makyajda da renkleri ve uygulamaları takip edin ama yakışmayan kıyafeti nasıl giymiyorsanız, makyajı da yüzünüze uygun durmayacaksa yapmayın.

Yüz yapısına göre uygulamalar farklılık gösterecektir. Örneğin, kalın eyeliner modası var ve sizin küçük bir göz yapınız varsa, bu gözde kalın bir uygulama yapmak, gözün daha küçük ve aşağı doğru görünmesine yol açar. Ya da göz kapaklarınız dışa doğru çıkık ve bu yıl sedefli renkler moda…  Böyle bir göz yapısına sedefli renkler kullanırsanız, gözleriniz olduğundan fazla dışa doğru çıkık görünecektir. Önce kendimize yakışanı bilmeli ve modayı kendimize uyarlamalıyız!

477414887

Metalik renkler

Önümüzdeki yıl metalik renkler biraz ağırlıkta kullanılacak. Gözlerde metalik renklere gidecekseniz yukarıda anlattığım detaylara dikkat edin. Yüzde çok duru bir etki yakalayıp çok hafif bir fondöten ve allık kullandıktan sonra metalik farınızı uygulayabilirsiniz. Tabii gözler çok dikkat çekeceği için dudaklarda da sadeliği yakalamalısınız.

Metalik renkleri sadece gözlerde değil tabii ki dudaklarda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eğer metalik rujunuz yoksa normal rujunuzun üzerine, gözünüze kullanmak için aldığınız farınızı sürerek uygulayabilirsiniz.

177337629

Dudaklarda metalik renk kullanıyorsanız göz üzerine far kullanmadan sadece hafif bir consealer ile kapatarak iki kat rimelle kirpiklerimizin etkisini artırabilir, metalik rujla rahat bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Yüzde bir denge yaratmak gerekir. Gözde koyu ya da baskın renkler kullanıyorsanız, dudaklar sade olmalı ya da dudaklarda koyu, baskın renkler kullanıyorsanız gözde açık ya da sade renklerle çalışmalısınız.

Modayı kendiniz yaratın!

Umay Korgül Gelgör / Makyaj Sanatçısı

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.