2013 Güzellik Trendi: Kakül!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

2012′nin sonlarına doğru gördüğümüz ve 2013′te de devam eden bir saç modeli olarak kakül, yeniden hayatımızın orta yerinde. Vintage modanın geri döndüğü bu zamanlarda saç modelleri de gerisin geriye hayatımıza geri geliyor. Bir dönemin çok popüler olan saç modeli perçemler yani kaküller, ünlü Hollywood yıldızları sayesinde şu anda hayatımızın orta yerinde.

Yeni Saç Modeli: KAKÜL!

Yüzünüzü çerçevelemek için kullanacağınız kaküller aynı zamanda bohem bir havada katıyor. Tek sıkıntı kakülleri sabah şekillendirmeye kalıyor ki oda artık saç bakım ürünleriyle çok kolay hale geldi.

Öncelerinde Jessica Biel’in uzun saçlarına kakül kesmesiyle başlayan ve ikonik kaküllü ünlüleri yeniden aklımıza getiren akım, yeni kakül deneyen ünlülerle devam ediyor.

Mükemmel kakül kesimi olarak Zooey Deschanel’den ilham alabilirsiniz. Deschanel’in uzun koyu renk saçlarına kesilen şahane kaküller için fazla söze gerek yok. Eğer her dönem kullanacağınız bir kakül arıyorsanız kesinlikle tercihinizi Deschanel’in kaküllerinden yana kullanmalısınız.

Eğer geometrik kesimleri, küt kaküller ve modern havayı seviyorsanız Rooney Mara ilham kaynağınız olabilir. Kullanılması birazcık zor olan kakülleri özellikle saçlarınız düz ise tercih edebilirsiniz. Çünkü kısa boylu kakülleri kontrol altına almak her zaman kolay olmayabilir.

Eğer dağınık kakülleri seviyor ve sadece önde kullanmak istemiyorsanız o halde yıllardır kaküllü olan moda ikonu Alexa Chung’dan ilham alabilirsiniz. Chung kaküllerini sadece ön tarafta kullanmaya nadir ünlülerden. Siz de kaküllerinizi yandan ve ortadan ayırarak kullanabilirsiniz.

Son olarak Barack Obama’nın eşi Michelle Obama’nın kakül kestirmesiyle altın dönemini yaşayan saç modelinde eğer modern ve klasik kesimi bir arada istiyorsanız tereddüt etmeden siz de uygulayabilirsiniz.

Yüze uygun kakül nasıl olmalı? Saça göre kakül kesimi!

Eğer saçlarınız dalgalı ise o halde kaküllerinizi biraz uzun estirmelisiniz ki dalgalı olarak da kullanabilin. Eğer saçlarınız ince telli ise çok fazla kakül kestirmekten kaçının bir tutam kesilmiş kakül size bambaşka bir hava katmaya yetecektir.

More from the blog

Jel Tırnağın Artıları Ve Eksileri Nelerdir?

Jel tırnak son dönemlerde oldukça popüler hale gelen bir tırnak uygulaması işlemidir. Ellerin bakımlı ve bir o kadar hoş görünmesine neden olan en önemli...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Hasar görmüş cilt ve yaralar için Galebe Onarıcı Krem

Üstün AR-GE gücü ile yeniliklerin öncüsü Uraw, Galebe Onarıcı Kremin özelleştirilmiş formülü ile hasar görmüş cilt ve yaralara çözüm olmaya hazır.  Vücudumuzdaki en büyük organ...

Kore Kozmetik Ürünleri Nelerdir?

Kore kozmetik ürünleri ilk olarak Güney Kore kadınlarının, ardından da tüm dünya kadınlarının memnuniyet duyarak kullandıkları cilt bakım güzellik ürünleridir. Pürüzsüz ve parlak ciltleri...