2012-2013 Kış Makyaj Trendleri

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bu kış hangi renkler moda olacak? Makyajın stili ne olacak? Modayı takip eden, kendine yakışanı ve gündemde olanı beraber kullanmayı bilenler için, işte bu kışın en moda makyaj trendleri!

Öncelikle bu kış hepimizin içi rahat çünkü bu kış makyaj modasında herkes kendine uyan bir stil bulabilecek. Makyaj modası bu kış 3’e ayrılıyor: Romantik, Asi ve Klasik! Biri mutlaka size uyacaktır…

Romantik Makyaj Stili

Romantik akımda morlar ve pembeler kendini oldukça öne çıkarıyor. Kıyafet, aksesuar ve makyajda morun tonlarını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Dramatik pembe gölgeler, gölge fırçasıyla açık pembe veya mor tonlarını karıştırarak size özel bir ton kullanabilirsiniz. Aynı şekilde alt kirpik boyunca da bu tonlarla gölgeleme yapmanızı tavsiye ederiz.

 

Asi Kız Stili 

Bu makyajda asi denildiği için aklınıza her yanına siyahlar sürmüş, saçı başı dağınık bir kız gelmesin. Tam tersi, bu yıl asilik sadelikle birleşiyor.

Gözlere bir astarla kapatıcı uygulayın. Üstüne ten renginizin tonlarında birfar sürün ve rimel ile kirpikleri belirginleştirin. Gözleri mümkün olduğunca sade bırakın. Asilik sadelikle gizlenecek ancak dudaklar kendini ortaya kırmızıyla çıkaracak.

Dudak kenarlarını kırmızı kalemle çizin ve içini dramatik bir kırmızı rujladoldurun. Neredeyse siyahi kırmızılar, koyu şarap renkleri moda. Hafif allıklamakyajı tamamlayın.

 

Klasik Stil

Klasik stilde cildin duruşu çok önemli, cildinizi öncelikle iyicenemlendirin. Cildinize masaj yapın, kan dolaşımı ve nem ile aydınlansın. Ardından ten renginize en uygun fondöten ile fırça yardımıyla kapatıcıyı uygulayın.

Ardından güneşin simgesi olan sarı tonlarını gözkapağı üzerine yedirerek uygulayın. Hatta kırık beyazları da çok abartılı olmamak şartıyla kullanabilirsiniz.

Kaşın altında kalan kısımda dilediğiniz çarpıcı rengi kullanabilirsiniz. Turkuaz, yeşil, mavi, altın gibi tonlarla kaşa kadar olan alanı kaplayın. Gölge yapmayın.

Eye-liner kullanırken bu makyajda kuyruk yapmayacaksınız. Gözün bittiği yerde uygun biçimde eye-liner da bitmeli.

Alt kirpiklerde, gözkapağında kullandığınız tonları kullanabilirsiniz. Bu çizgiyi kullandığınız tonlardan birini seçerek tamamlayın. Ardından rimel sürün.

Çok yoğun olmayan hafif tonlarda bir allığı yanaklara uygulayın. Bronza çok kaçmayın.

Dudaklarınızı ise doğal tonlarda bir parlatıcı veya dudak renginize yakın bir ruj ve kalemlebelirginleştirerek makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

 

Kaynak: Evoria.com

More from the blog

Jel Tırnağın Artıları Ve Eksileri Nelerdir?

Jel tırnak son dönemlerde oldukça popüler hale gelen bir tırnak uygulaması işlemidir. Ellerin bakımlı ve bir o kadar hoş görünmesine neden olan en önemli...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Hasar görmüş cilt ve yaralar için Galebe Onarıcı Krem

Üstün AR-GE gücü ile yeniliklerin öncüsü Uraw, Galebe Onarıcı Kremin özelleştirilmiş formülü ile hasar görmüş cilt ve yaralara çözüm olmaya hazır.  Vücudumuzdaki en büyük organ...

Kore Kozmetik Ürünleri Nelerdir?

Kore kozmetik ürünleri ilk olarak Güney Kore kadınlarının, ardından da tüm dünya kadınlarının memnuniyet duyarak kullandıkları cilt bakım güzellik ürünleridir. Pürüzsüz ve parlak ciltleri...