20 Dakikalık Kalça Şekillendirme ve Karın Egzersizleri

Kalça Şekillendirme ve Karın Eritme Egzersizleri
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kalça Şekillendirme ve Karın Eritme Egzersizleri

Toplam 9 basit hareketten oluşan kalça şekillendirme ve karın egzersizleri için harcayacağınız zaman sadece 20 dakika. Bu egzersizler sayesinde daha şekilli kalça, karın ve bacaklara sahip olmanız mümkün.

Isınma ve soğuma hareketleri dahil toplam 20 dakikalık bu egzersiz programıyla 4-5 kg ağırlıkla çalışarak sadece 9 basit egzersiz hareketi ile kalça ve karnınızı şekillendirebilirsiniz .

Egzersiz programı 3 tekrar döngüsü halinde toplan 9 hareketten oluşuyor ve her döngü 2’şer set şeklinde tekrarlanmalıdır.

Egzersizlere 3 dakikalık kardiyo hareketleriyle ısınarak başlayabilir ve soğumak için de yine 3 dakikanızı ayırmanız yeterlidir.

1-Side-Lunge-to-Curtsy-Squat

1- Side Lunge to Curtsy Squat (Döngü 1)

Tekrar sayısı: Her yöne 10 kez.

  • 4 veya 5 kiloluk ağırlığı göğsünüzde tutun, sol dizinizi kırarak arkaya alırken, sağ bacağınızı öne doğru alın. Göğsünüz dik durmalı ve ağırlığınızı sol bacağınıza vermelisiniz. Bu işlem, 1 tekrardır.
  • Bu iki duruşu birleştirerek hareketi 10 kere tekrarlayın. Son tekrarda dizleriniz bükülüyken aşağıya ve yukarıya doğru birkaç santim esneyin. Bu hareketi de 10 defa tekrarlayın. Böylece kalçalarınızı daha fazla çalıştıracaksınız.
  • Hareketi diğer bacağınla da tekrarlamalısın.

Bu iki hareketin birleştirilmesi ile kalçalarınız daha fazla şekillenecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.