20 Dakikalık Kalça Şekillendirme ve Karın Egzersizleri

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kalça Şekillendirme ve Karın Eritme Egzersizleri

Toplam 9 basit hareketten oluşan kalça şekillendirme ve karın egzersizleri için harcayacağınız zaman sadece 20 dakika. Bu egzersizler sayesinde daha şekilli kalça, karın ve bacaklara sahip olmanız mümkün.

Isınma ve soğuma hareketleri dahil toplam 20 dakikalık bu egzersiz programıyla 4-5 kg ağırlıkla çalışarak sadece 9 basit egzersiz hareketi ile kalça ve karnınızı şekillendirebilirsiniz .

Egzersiz programı 3 tekrar döngüsü halinde toplan 9 hareketten oluşuyor ve her döngü 2’şer set şeklinde tekrarlanmalıdır.

Egzersizlere 3 dakikalık kardiyo hareketleriyle ısınarak başlayabilir ve soğumak için de yine 3 dakikanızı ayırmanız yeterlidir.

1-Side-Lunge-to-Curtsy-Squat

1- Side Lunge to Curtsy Squat (Döngü 1)

Tekrar sayısı: Her yöne 10 kez.

  • 4 veya 5 kiloluk ağırlığı göğsünüzde tutun, sol dizinizi kırarak arkaya alırken, sağ bacağınızı öne doğru alın. Göğsünüz dik durmalı ve ağırlığınızı sol bacağınıza vermelisiniz. Bu işlem, 1 tekrardır.
  • Bu iki duruşu birleştirerek hareketi 10 kere tekrarlayın. Son tekrarda dizleriniz bükülüyken aşağıya ve yukarıya doğru birkaç santim esneyin. Bu hareketi de 10 defa tekrarlayın. Böylece kalçalarınızı daha fazla çalıştıracaksınız.
  • Hareketi diğer bacağınla da tekrarlamalısın.

Bu iki hareketin birleştirilmesi ile kalçalarınız daha fazla şekillenecektir.

More from the blog

Göbek Eritme Egzersizleri ve Beslenme Yöntemleri

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte göbek eritme egzersizleri ve beslenme yöntemleri konusunda ciddi araştırmalar yapan bayan okuyucularımızı aydınlatmak istiyoruz.

Güç ve Esneklik için Plates Hareketleri

Bugün ki makalemizde siz değerli okuyucularımız ile birlikte güç ve esneklik için plates hareketleri ile alakalı olarak bilgileri sizlere sunacağız. Her geçen gün büyüyen...

Lohusa Dönemi için Faydalı Egzersiz Hareketleri

Bugün ki makalemizde kadınlar için çok faydalı olacağına inandığımız lohusa dönemi için faydalı egzersiz hareketleri üzerinde duracağız. Türkiye genelinde hamilelik sonrası süreç, kadınlar için...

Bel ve Sırt Ağrılarından Kurtulmanızı Sağlayacak Yoga Hareketleri

Son dönemlerde kadınların özellikle en çok sıkıntı yaşadıkları konulardan birisi olan bel ve sırt ağrıları, kısa bir zaman dilimi içerisinde internet ortamında da en...