18. İstanbul Ev Tekstili Fuarı

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

2023 ihracat hedefi 10 milyar dolar olan sektörün Türkiye’deki en büyük buluşma noktası olan EVTEKS, 16-20 Mayıs 2012 tarihleri arasında kapılarını 18’inci kez açıyor.   2013 ev tekstili trendlerinin de sergilendiği fuar, alım grupları ve katılımcı firma zenginliği ile tüm dünyanın ilgi odağında. EVTEKS, Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TETSİAD) ve KOSGEB desteğinde CNR Holding kuruluşlarından CNR Uluslararası Fuarcılık tarafından organize ediliyor.

Dünyanın en büyüğü olma yolunda ilerliyor

CNR EXPO ‘da yapılan İstanbul Ev Tekstili Fuarı, dünyanın en büyüğü olma yolunda hızlı adımlar atıyor. Fuar 160 bin m2 alanda 11 salonda düzenlenecek. Katılımcı ve ziyaretçisi her yıl artan organizasyona bu yıl ulusal ve uluslararası düzeyde 100 bine yakın bin ziyaretçi bekleniyor. 1.000’in üzerinde katılımcı firmanın stand açacağı fuarda ürünleri görülebilecek yerli ve yabancı markalar arasında Verdi, Brillant, Demor, Linens, Taç,  Ter Molst International (Belçika), Guy laroche (Yunanistan), ANTECUIR (İspanya), Tiıssage De Kalken (Belçika),Thevenon (Fransa), Casa Valentino (İtalya) gibi sektör devleri bulunuyor.

Dünyanın dört bir yanından katılımcı ve alıcılar geliyor…

Düzenlendiği her yıl sektörde büyük yankı uyandıran EVTEKS Fuarı’na yurtdışından çok sayıda ülkeden alım grubu getiriliyor. Fuara alıcı göndermesi beklenen ülkeler arasında ABD, Almanya, Belçika, BAE, Çek Cumhuriyeti, Güney Afrika, İngiltere, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Malezya, Polonya, Rusya, Slovenya ve Umman da yer alıyor..

Fuarın katılımcı ülkelerini ise ABD, Fransa, İngiltere, Almanya, Yunanistan, Pakistan, Suriye, İran, Hollanda, Kıbrıs, Avusturya, Lübnan, İspanya, İtalya, Belçika ve Moldovya oluşturuyor. EVTEKS’e İspanya’dan ATEVAL( Association of Textile Companies of the Valencian Community) öncülüğünde  29, İtalya’dan ise 20’nin üzerinde firma katılıyor. Belçika’dan 10’un üzerinde firma da fuarda yer aldı. Belçikalı Ter Molst International fuara ilk kez katılıyor.

Anadolu’nun gücü EVTEKS’te

Fuara, ev tekstilindeki önemiyle davgasını vuran Anadolu kentlerinden yoğun katılım var. Bu kentler arasında bulunan Denizli’den fuara katılan firma sayısı geçen yıla göre %15’in üzerinde artış gösterdi. Şubat ayı itibariyle 70’in üzeride Denizli firması fuara katılım gösteriyor. CNR yetkilileri bu sayının artacağını ifade ediyorlar.

2013 sezon trendleri Trend Alanı’nda sergilenecek

Ev testilinde bir sonraki yılın trend ve modasının belirlendiği İstanbul Ev Tekstili Fuarı’nda UTİB organizesinde Trend Alanı oluşturulacak. Fuarda ev tekstilindeki en son trendler sektörle paylaşılarak ziyaretçilere sunulacak.

Tül perde, brode, döşemelik kumaş, banyo ürünleri, yatak örtüleri, masa örtüleri, duvar kaplamaları, halı ve aksesuarlar fuarın ürün grupları arasında.

More from the blog

2018 Grammy Kırmızı Halısından Ünlü Stilleri

Uzun bir süredir heyecan ile beklediğimiz 2018 Grammy ödülleri kırmızı halısı birçok ünlü ismin birbirleri ile yarışına sahne oldu. Güzellikler, mükemmel elbiseler ve daha...

Yeni Trend: Kırmızı Ayakkabı Modelleri

Trendleri takip eden değerli bayanlar için yeni sezon seçeneği kırmızı ayakkabı modelleri olarak dikkat çekecek. Türkiye genelinde modaya karşı eğilimin ciddi anlamda artması ile...

2018 Altın Küre Kırmızı Halı Stilleri

Türkiye genelinde de ilgi ile takip edilen seçeneklerden birisi olan 2018 altın küre kırmızı halı stilleri ile alakalı olarak ünlülerden resimli seçenekleri sizlere sunacağız....

Swarovski Sevgililer Günü Serisi Dikkat Çekiyor

Sevgililer günü yaklaşıyor ve markalar çalışmalarına yön vermeye başlarken Swarovski Sevgililer Günü serisi adından oldukça söz ettirecek. Katalog çekimleri geçtiğimiz günlerde tamamlanan kampanyanın görselleri...