15 Dakikalık Kalça ve Bacak Egzersizleri

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

İki bacağının üstünde durduğun her saniye, kalça ve diz kaslarının çalıştığına emin olabilirsin. Ne var ki sen de birçok çalışan Türk kadını gibi, günün büyük bölümünü bilgisayar ekranı karşısında oturarak geçiriyorsun.

Çok yazık! Çünkü vücudun en büyük ve muhtemelen en güçlü kas grubu olan kalçayı çalıştırırsan hem yüksek oranda kalori yakarsın hem de metabolizmanı hızlandırırsın. Eğer kalça kaslarını ihmal edersen, vücudun o bölgesinden problemli bir çocuk yaratmış olursun. Kapasitesi olduğu halde, tembel, unutkan, motivasyonu eksik bir çocuk ister misin? Böyle bir kalçanın ne sana ne de kendine faydası olacaktır…

Bu 9 hareketle, kalçanın içinde bulunduğu makûs talihi yenebilirsin! Kalça ve etrafındaki kas gruplarını çalıştıran egzersizler, kalçanın sıkılaşmasını ve biçimlenmesini sağlayacak. Bunları ister kendi egzersiz rutinine ekleyebilir istersen de seri halinde uygulayabilirsin. Aşağıdaki “Mükemmel Kalça Egzersizleri” sana yol gösterecek. Ne yaparsan yap, bu egzersizi düzenli olarak uygularsan çok kısa zamanda amacına ulaşacaksın!

Facedown Hip External Rotation

1

Hareketin görüntüsü seni yanıltmasın. Bu egzersiz kalça kaslarını çalıştırmanın en etkili yollarından biridir.

YAP! Kollarını başının altında kavuştur ve bacaklarını geriye uzat. Sağ bacağını kırıp dizini dışarı çıkar, ayağını ise sol dizin tam arkasına yerleştir, kalça yere değmeli (a). Sağ kalça kaslarını sıkarak sağ dizini birkaç parmak yerden kaldır, kalçan asla kımıldamamalı (b). Pozisyonu koruyup tekrar başlangıca dön. Sonra hareketi sol bacakla tekrarla.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.