14 günde zayıflamanın 10 yöntemi

tarafından
100
14 günde zayıflamanın 10 yöntemi
4.50 avg. rating (90% score) - 2 votes

noron-diyeti-

6- Yemekle birlikte su içmeyin. Sabah kahvaltıdan önce bir bardak ılık su için. Gün içinde de 2-3 litre su tüketin. Fakat suyu yemekle değil yemek aralarında için. Yemekle birlikte içilen su, sindirime yardımcı olan tükürüğün kaybolmasına neden olur. En ideali, yemekten 15 dakika önce ve yemekten 1 saat sonra su içmektir.

7- Su dışında bitki çayı, meyve suyu ve süt içebilirsiniz. Çay ve kahve 14 gün boyunca kesinlikle yasak.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: En etkili zayıflama çayları

 

8- Karbonhidratlar enerji kaynağı olduğu için onları tamamen kesmek doğru değil. Ancak temel beslenme kaynaklarını taze sebze ve meyvelerden oluşturmak, karbonhidratlı besinleri ise yan unsur olarak kullanmak gerekiyor. Tam tahıllı ürünleri tercih etmelisiniz.

karonhidrat

9- Yağ tüketiminde doymuş yağlardan uzak durmak çok önemli. Almanız gereken omega 3, 6, 9 türü yağlardır. Bu yağlar, fındık, balık, zeytin, ayçiçeği, keten tohumu ve kenevir gibi besinlerde bulunuyor. Özellikle Omega 3 türü vücuttaki yağların yakılmasına da yardımcı oluyor. Ancak kırmızı et ve sosis gibi işlenmiş et ürünlerindeki yağlar oldukça zararlı.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Göbek eriten ve bölgesel yağlanmayı azaltan diyet

 

10- Karaciğer ve böbrek gibi vücudu temizleyen organlar için gerekli olan proteinlerin mutlaka yeterli miktarda alınması lazım. Bu nedenle en az iki günde bir balık, peynir ya da et gibi hayvansal ürünler tüketilmelidir. Ancak protein ihtiyacının baklagillerden karşılanması vücut sağlığı için daha yararlı.

Kaynak: marieclaire.com.tr