14 günde zayıflamanın 10 yöntemi

tarafından
100
14 günde zayıflamanın 10 yöntemi
4.50 avg. rating (90% score) - 2 votes

2 haftada sağlıklı bir şekilde hem de açlık hissi yaşamadan zayıflamak ve fazla yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız bu 10 kurala uyun.

1- Metabolizmanızı olumsuz etkileyen kafein ve şekerden kesinlikle uzak duracaksınız. İlk üç gün yorgunluk ve baş ağrısı hissetseniz de bu “temizlenmenin” etkisidir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Zayıflamak için 10 adımda metabolizma hızlandırma

2- Vücudumuzun temposu saatler ilerledikçe yavaşlar. Bu nedenle insan vücudu günün ilk yarısında yediği hemen hemen her şeyi rahatlıkla sindirebilir. Ancak daha sonra yenilen gıdaların sindirimi zorlaşır. Bu nedenle besinlerin büyük bir bölümü saat 12’ye kadar tüketilmelidir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  14 Günlük Sıfır Göbek Diyeti

3- Sebze ve meyveler akşam değil gündüz tüketilmelidir.

cigneme

4- Akşam yemeğinde çorba, hafif pişirilmiş balık ya da sebzeler tercih edilmelidir. Akşam yemeği saati en geç 18:00 olmamalıdır. Bu sayede yatağa gitmeden vücudunuz sindirim işlemini tamamlanmış olur.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Ebru Şallı’nın göbek eritme diyeti

5- Kilo vermenin en önemli sırlarından biri de çiğneme tekniğidir. Yemekleri ne kadar çok çiğnerseniz o kadar az yiyerek doyarsınız. Çok çiğnemek hem beyne tokluk sinyalinin ulaşması için gerekli zamanı sağlar hem de besinin bileşenlerine kolay ayrılmasını ve daha kolay sindirilmesini sağlar. Her lokmayı ağzınızda en az 30-40 kez çiğneyin. Tamamen sıvı hale geldikten sonra yutun. İlk aşamada 15’in üzerine çıkamazsanız endişelenmeyin, gelişecektir.

Haberi okumaya devam etmek için aşağıdan diğer sayfaya geçiniz.