10 Dakikada Makyaj Nasıl Yapılır?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Hem güzel görünmek isteyip hem de vakti olmayanlara yönelik hızlı ve pratik 10 dakikada makyaj nasıl yapılır? Tüyoları yazının devamında sizler için hazırlandı.

Bakımlı görünmek günümüzün olmazsa olmazları arasında yer alır. Çarşıda, işte, alışverişte, toplantıda ve gezmede bakımlı olmak demek hem kişinin kendine saygısını gösterir hem de karşıdan saygı görmesine neden olur. Bu sebeple hızlı ve bakımlı görünmek için izlenecek yol şöyle olmalıdır.

Yüzünüzün En Güzel Kısmına Vurgu Yapın

Herkesin kendine has bir yüz yapısı vardır ve bu yüz yapısında en çok sevilen kısımlar göz ve dudaklardır. Gözleriniz etkileyici ise bu gözlere yoğunluk verip hafif bir göz kalemi ile gözlerinizi belirginleştirin. Daha sonra göz renginizle uyum sağlayacak hafif bir far sürmeniz yeterli

Şayet dudaklarınız dikkat çekici bir şekilde ise dudaklarınıza bulunulacak ortama göre ya koyu tonlarda ya da hafif belirgin tonlarda bir ruj sürmek yeterli olacaktır.

Kalıcı Olması İçin

Uzun saatler kullanmak zorunda kalacağınız makyajınızın sizi yarı yolda bırakmaması için kalıcı bir makyaj yapmak gerekir bunun için makyaj altı bazı göz ve dudak dışındaki yüz çevresine ince bir tabaka uygulamak gerekir. Bu hem kalıcılık hem de gözeneklerin kapanmasını sağlayarak pürüzsüz bir görünüm sağlayacaktır. Daha sonra bu bazın üzerine cilt tonunuza yakın bir fondöten uygulayın. Dikkat edilecek husus tüm bazın üzerine bu fondöteni iyice sürmek

Kıyafet İle Uyumlu

Makyajınızı uygulamadan önce kıyafet seçmeniz önemli. Seçilen kıyafete göre makyaj yapılması gerekir. Parti yada özel programlar için bronz ve ışık oyunlarının yer aldığı makyaj çok etkili olacaktır. Günlük yada sportif aktivite için ise uçuk renk tonlarında yapılan makyaj son derece doğal gösterecektir.

Makyaj sırası önce fondöten sonra göz makyajı ve en son ruj sırasına göre yapılmalıdır. Ayrıca kısa süre içerisinde yapacağınız makyaj için iyi bir makyaj ürünleri ve değişik ebatlarda fırçalarınızın olması gerekir.

Görüldüğü gibi uzun saatler ve profesyonel bir makyaj yapmaya ayıracak zamanı olmayanlar için on dakikada yapılabilecek ve bakımlı olmanızı sağlayacak makyaj tüyolarını kendiniz de uygulayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.