1 milyar kadın şiddete “hayır” demek için dans ediyor

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Beşiktaş Barbaros Meydanı’nda dünyayla eş zamanlı olarak 14 Şubat’ta düzenlenecek etkinlikte, binlerce  kadın erkek kadına yönelik şiddeti protesto etmek için dans edecek. Etkinliğe katılmak isteyenler için belediye ücretsiz dans dersi verecek.

“One Billion Rising/Bir Milyar Yükseliyor” ismiyle Beşiktaş’taki Barbaros Meydanı’nda 14 Şubat’ta düzenlenecek etkinlikte, yüzlerce kişi, dünyayla eş zamanlı olarak dans ederek, kadına yönelik şiddeti protesto edecek.

Beşiktaş Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, geçen yıl da düzenlenen etkinliğin bu yılki teması “Adalet” olarak belirlendi. Etkinliğe dünyanın farklı metropollerinde 1 milyar kişinin katılması hedefleniyor.

Herkesin aynı koreografiyla dans edeceği etkinlik, Barbaros Meydanı’nda 14 Şubat’ta saat 14.00’te başlayacak.

Etkinlikte sergilenecek dansın koreografisini öğrenmek isteyenler için Beşiktaş Belediyesi Hizmet Binası’nda kurs düzenlenecek. Dans eğitmeni Umurcan Erşahin tarafından verilecek dersler, 27 Ocak Pazartesi günü başlayacak. Dersler, 3 hafta boyunca, Pazartesi ve Çarşamba günleri 17.00-19.00, Cumartesi günü ise 14.00-16.00 saatleri arasında yapılacak.

More from the blog

Daha Sağlıklı Olmak için Yiyebileceğiniz 7 Kuruyemiş

Kuruyemişler protein, sağlıklı yağlar ve antioksidanlarla dolu sağlıklı atıştırmalıklardır. Dengeli bir beslenmede meyve, sebze ve kepekli tahıl yemenin yanı sıra, mükemmel bir ara öğün...

Bayramda alternatif tatlı: Soğuk baklava

Soğuk baklava, bayramda büyük rağbet görüyor. Pandemi öncesine göre satışlar yüzde 60 oranında arttı.

“Yiwu Çin Ticaret Şehri” markası New York Times Square’de tanıtıldı

Çin'in 5 Kasım'daki 2. Uluslararası Uluslararası İthalat Fuarı'nın açılış gününde, “Yiwu Çin Ticaret Şehri” markası New York'taki Times Square'de tanıtıldı ve dünyanın dört bir...

Bir Fincan Kahve, Bir Yudum Mutluluk

The Mill kahve severlerin dünyasına, dumanı üstünde tüten sıcak ve içten bir gülümseme vaadiyle merhaba diyor.