Yurtdışı eğitim için öğrencilerin en çok tercih ülke

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yurt dışına eğitim amaçlı giden öğrenciler içinde en büyük grubu dil okulu öğrencileri oluşturuyor. Yeni Bir Hayat yurtdışı eğitim danışmanlığı firması Haziran-Eylül ayları arasında İngilizce öğrenmek için başta İngiltere olmak üzere farklı ülkelere öğrencilerin akın ettiğini belirtiyor.

Yurt dışı eğitim için öğrencilerin en çok tercih ülke  her zaman İngiltere oluyor. Özellikle İngilizce eğitimi denildiğinde gerek öğrencilerin, gerekse ailelerin ilk bilgi aldıkları ülke daima İngiltere. Bunda ise neden olarak İngiltere dil kurslarının tüm dünya da ayrı bir saygınlığının olması geliyor. Öğretmenlerinin kaliteleri, dil programlarının her seviyeden öğrenciye hitap edecek zenginliği, ülkenin zengin kültürel ve tarihi yapısı bu ülkeye olan talebin her zaman için kesintisiz bir şekilde devam etmesini sağlıyor. İngiltere’ye İngilizce öğrenmek için gitmek isteyen bir öğrencinin öncelikle nasıl bir programa devam etmek istediğini, gitmeyi düşündüğü şehri ve en önemlisi dil eğitimi için ayırabileceği bütçeyi belirlemesi gerekiyor. Yeni Bir Hayat yurtdışı eğitim danışmanları tüm bu konularda öğrencilere yardımcı oluyorlar. Böylece öğrenciler kendi bütçelerini zorlamadan gittikleri dil kursundan azami faydayı almış oluyorlar. Londra İngiltere’de her zaman öğrenciler tarafından en popüler şehir olarak öne çıkıyor. Londra’yı sırasıyla Bournemouth ve Brighton gibi diğer şehirler takip ediyor.

Kaliteli ve ekonomik eğitim koşulları ile dikkat çeken bir başka ülke ise Kanada. İnanılmaz doğal güzelliklere sahip bu ülke de dil kurslarının en dikkat çekici özelliği maliyetlerinin İngiltere kadar yüksek olmaması ancak benzer kalite de eğitimi sunmaları. Kanada dil okulları en çok Toronto ve Vancouver şehirlerinde bulunuyor. Toronto Kanada’nın başkenti olmamasına rağmen en büyük ve dinamik şehri. Vancouver ise ülkenin Batı kıyılarında yer alan doğal güzellikleri ile dikkat çeken bir sahil şehri. Kanada’ya dil eğitimi için giden öğrenciler genelde uzun süreli yani 3 aydan daha fazla süren kursları tercih ediyorlar. Bunda ise ülkenin uzaklığı ve uçak biletlerinin maliyetli olması geliyor. Kanada’da dil eğitimi veren okullar eğitim bakanlığı tarafından çok sıkı şekilde denetleniyor. Bu sebepten sunulan dil eğitiminin kalitesi her şehirde ve okulda hiç bir zaman belirli bir düzeyin altına inmiyor.

Eğer sizde bu yaz tatilinizde İngilizce öğrenmek için planlar yapıyorsanız Yeni bir Hayat danışmanları size yardımcı olacaklardır.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.