Wordsmith Advertising, Kuzey Afrika Pazarında Markaları Güçlendiriyor

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

İstanbul merkezli reklam ajansı WordSmith Advertising, İtalyan elma üreticisi Val Venosta için Kuzey Afrika’da başarılı bir reklam kampanyası daha gerçekleştirdi. WordSmith’in üyesi olduğu bağımsız Uluslararası Reklamcılık ve Pazarlama Ağı AMIN müşterisi olan Val Venosta bu kampanya sayesinde Körfez ve Kuzey Afrika’da pazar payını ve satışlarını artırmayı başardı.

Cezayir, Mısır ve Libya piyasalarını öncelikli olarak hedefleyen kampanya Cezayir Arapçası, Mısır Arapçası ve Klasik Arapça olmak üzere üç dile çevrilirken, Kuzey Afrika’nın diğer ülkelerinde de büyük yankı yarattı. Mart ayında başlatılan kampanyada çok çeşitli medya ve açık hava reklamı araçları kullanıldı.

Val Venosta için Cezayir ve Mısır’ın yerel kanallarında ve kıtanın tüm Arapça konuşan ülkelerinde izlenen Pan-Arab kanalında yayınlanmak üzere reklam filmi çekildi. Filmin senaryosunu, oyuncu seçimini, yönetmenliğini ve prodüksiyonunu baştan sona WordSmith üstlendi. Toplam 5 ayrı kanalda bir veya iki aylık süreliğine yayınlanan spot özellikle hafta içi her akşam ev hanımları ve çalışan annelerin yoğunlukla izlediği programlar sırasında ekrana geldi.

Bunun dışında Cezayir ve Mısır kanallarında yayınlanan yemek programlarıyla sponsorluk anlaşmaları yapılmış, programlarda WordSmith ekibi tarafından seçilen ve Val Venosta elmalarının kullanıldığı tarifler hazırlanarak ürün yerleştirme gerçekleştirilmiştir.

Açık hava reklamlarından oluşan çalışmalar çeşitli kollardan yürütüldü. WordSmith tarafından hazırlanan görseller billboard’larda, otobüs dış kaplamalarında ve poster olarak kullanıldı. Cezayir’de 4 otobüsün dış kaplamasını gerçekleştiren WordSmith ayni zamanda Mısır’da 10 adet billboard ve raket alanı inşa ederek bu alanlarda Val Venosta görsellerini sergiledi. Ayrıca iki ülkenin alışveriş merkezi ve toptan satış alanları gibi stratejik konumlarına reklam afişleri yerleştirildi.

2013 yılında aynı bölgede Val Venosta için yürüttüğü ilk reklam kampanyası ve gayrimenkul sektöründe gerçekleştirdiği tanıtım çalışmalarıyla Kuzey Afrika piyasasında başarılı işlere imza atan WordSmith, Val Venosta için baştan sona tasarlayarak hayata geçirdiği bu ikinci kampanya ile büyük ilgi yarattı.

WordSmith, kazandığı tecrübe ve deneyim sayesinde bu bölgeyi hedefleyen Türk firmalara yaratıcı ve etkileyici pazarlama ve reklamcılık çözümleri sunmakta kararlıdırAyrıca Ramazan ayında Ortadoğu ve Kuzey Afrika’dan ülkemize seyahat eden yüksek ziyaretçi sayısından dolayı bu dönemin yurt içi reklam ve marka iletişimi için kaçırılmaz bir fırsat olduğuna inanmaktadır.

WordSmith Hakkında

1996’dan bu yana Türkiye’ninlider kuruluşlarına ve uluslararası markalara etkin entegre tanıtım kampanyaları geliştiren WordSmith Advertising/AMIN Türkiye, uyguladığı etkin stratejileriyle Kuzey Amerika’dan Avrupa ülkelerine, Kuzey Afrika’dan Orta Doğu ve Orta Asya ülkelerine kadar geniş bir yelpazede medya satın alma ve planlama hizmeti verebilen sayılı reklam ajanslarından biri olarak ön plana çıkıyor.

AMIN Worldwide Hakkında

AMIN Worldwide 1937’de, Amerika’nın öncü bağımsız ajansların bir araya gelmesiyle oluşan global ağdır. AMIN, Kuzey ve Güney Amerika, Avrupa, Asya ve Pasifikler’de konumlanmış 49 üye ajansa sahiptir. AMIN Europe, Avrupa Birliği dâhilindeki ve çevre ülkelerdeki ajans üyeleriyle meydana gelmiştir. Almanya, Avusturya, Bahreyn, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Kenya, Macaristan, Nijerya, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya ve Türkiye temsilci ajanslarını bünyesinde barındırmaktadır. AMIN Europe, küresel erişimi yerel uzmanlıkla bir araya getiren özgün bir felsefeyle hizmet etmekte, üye ajanslarının bağımsız ruhuna ve birleştirilmiş güçlerine değer vermektedir.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.