Türkiye’de İlk Kez Sinüzit Ameliyatında SinuSys Uygulandı

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

 

Türkiye’de ilk kez KadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi’nde Kulak Burun Boğaz uzmanları Op. Dr. Yusuf Can ve Op. Dr. Hüseyin Altun tarafından uygulanan SinuSys tekniği sayesinde sinüzit şikayeti olan bir hasta; kesi, kan ve ağrı olmadan tedavi edildi.

KadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi’nde Türkiye’de ilk kez SinuSys tekniği ile başarılı bir sinüzit ameliyatını gerçekleştiren Kulak Burun Boğaz uzmanları Op. Dr. Yusuf Can ve Op. Dr. Hüseyin Altun’un konu ile ilgili açıklamaları şöyle: “Sinüzitte asıl problem olan sinüs ağızlarının (ostium) kapalı olması. SinuSys yöntemi sayesinde aynı kalp damarlarının stent ile açılması gibi, ameliyat esnasında sinüs ostiumlarına stent (yaklaşık 1 cmlik) konuyor. Stent burada 1 saat tutuluyor. Sıvı çekerek şişiyor ve sinüs ağızlarını genişletiyor.

1 saat sonra özel bir aletle alınıyor. Böylece sinüslerin ağızları genişlemiş oluyor. Bu sayede sinüslerin sağlıklı havalanması sağlanıyor. SinuSys yöntemi dünyada da oldukça yeni. KadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi’nde ise Türkiye’de ilk ikez uygulandı. SinuSys tekniğinde kesme yok, kan yok, dokulara zarar verilmiyor, ayrıca çok pratik. Hasta günlük hayatına hızlıca dönüyor. SinuSys tekniği özellikle tekrarlayan sinüzitlerde sağlıklı bir tedavi yöntemi.”

Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.